Напередодні 135-ої річниці від дня народження Лесі Українки на радість слухачам і учасникам хорових колективів у Луцьку з участю Міністерства культури і туризму України...
Надія САДОВА
Напередодні 135-ої річниці від дня народження Лесі Українки на радість слухачам і учасникам хорових колективів у Луцьку з участю Міністерства культури і туризму України, обласного управління культури та туризму, навчально-методичного центру культури Волині, Національної Спілки композиторів України та Всеукраїнської музичної спілки відбувся ІV конкурс хорового мистецтва імені поетеси.
На Волинь приїхали хористи з Львова і Тернополя, Луганська й Києва, Дрогобича і Житомира, Івано-Франківська і Харкова, Богуслава і Хмельницького. А ще у конкурсі брало участь п’ять хорових колективів з Волині — славетна “Оранта”, народні хорові капели з Маневич, Каменя-Каширського, Луцького педагогічного коледжу та хорова капела студентів Волинського училища культури і мистецтв. Виступали на святі хорового співу і гості з сусідньої Польщі. До складу журі, яке очолювала секретар Національної Спілки композиторів, народна артистка України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, володарка інших премій та державних відзнак Леся Дичко, ввійшли знані в Україні і у світі спеціалісти з різних регіонів України і Волині. З повним правом можна сказати, що це було свято безсмертної пісні, свято краси людського голосу. Кожен колектив по-своєму був оригінальним, радував слухачів як виконанням, так і репертуаром. Найвищу відзнаку — гран-прі — здобув архієрейський хор Свято-Троїцького кафедрального собору “Оранта”. Перше місце у творчому змаганні вибороли жіночий хор Луганського коледжу культури і мистецтв “Благовіст” та хор студентів Інституту мистецтв Харківського університету ім. І. П. Котляревського, на другому місці — Галицький камерний хор “Євшан” із Львова та жіночий хор Житомирського училища культури і мистецтв ім. І. Огієнка. Третє місце поділили між собою муніципальні камерні хори “Легенда” з Дрогобича, “Галицькі передзвони” з Івано-Франківська та академічна хорова капела Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича. Переможцям вручено дипломи лауреатів та відповідні грошові премії, а всім учасникам — дипломи конкурсу. Окрім того, нагороди окремим колективам за майстерне виконання хорових творів були вручені владикою Михаїлом, Віктором Тиможинським та донькою покійного композитора Віктора Герасимчука — Валентиною.