Смерть українця в Польщі: власницю підпільної майстерні засудили за ненавмисне вбивство - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.45 € 33.25
Смерть українця в Польщі: власницю підпільної майстерні засудили за ненавмисне вбивство

Жінка, що тримає майстерню з виробництва трун, не викликала швидку працівникові. А коли він помер, вивезла його тіло в ліс.

Фото: Gazeta Wyborcza.

Смерть українця в Польщі: власницю підпільної майстерні засудили за ненавмисне вбивство

Тіло Василя Чорнея з Івано-Франківщини знайшли в лісі влітку минулого року

Власниці нелегальної столярної майстерні в Польщі, де влітку минулого року помер український працівник, винесли обвинувальний вирок. Суд визнав Гражину Ф. винною в ненаданні медичної допомоги і ненавмисному вбивстві українця Василя Чорнея, передає Gazeta.pl, інформує «Дзеркало тижня». Жінку засудили до 1 року і 10 місяців позбавлення волі, а також на вісім років заборонили займатися підприємницькою діяльністю, пов'язаною з наймом працівників.

Жінку засудили до 1 року і 10 місяців позбавлення волі, а також на вісім років заборонили займатися підприємницькою діяльністю, пов'язаною з наймом працівників.

Обвинувачення також висунули одному з працівників підпільної майстерні, українцю Сергію Х. Він допомагав начальниці вантажити тіло померлого колеги до багажника автомобіля, на якому та вивезла його в ліс. Обвинувачений повідомив у суді, що не повідомив про інцидент поліції, так як не знав польської мови і побоювався, що його покарають за роботу без дозволу. Сергієві Х. виписали штраф у 8 тисяч злотих (51 тисяча гривень).

Тіло 36-річного українця Василя Чорнея, який працював у Польщі, знайшли в лісі в червні 2019 року. У нього залишилися вдова, троє дітей – дочки 12 і 7 років і дев'ятирічний син, а також старенькі батьки.

Слідство встановило, що Василь чотири місяці працював у підпільній майстерні в Новому Томишлі, де виготовляли труни. Під час роботи він втратив свідомість, але власниця підприємства заборонила працівникам викликати швидку допомогу: вона побоювалася штрафу на нелегальну підприємницьку діяльність і наймання іноземців без оформлення.

Один з працівників майстерні безуспішно намагався реанімувати Василя. Коли той помер, господиня відпустила працівників по домівках, поклала тіло в орендований автомобіль і вивезла його в ліс за 125 км від міста.

26 червня Василя Чорна поховали в рідному селі Троїця Снятинського району Івано-Франківської області.