Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Портнова можуть позбавити наукового ступеня через плагіат

Андрій ПОРТНОВ.

Фото Главком.

Портнова можуть позбавити наукового ступеня через плагіат

Комітет із питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти виявив академічний плагіат у докторській дисертації юриста, колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова і за результатами перевірки рекомендував Нацагентству позбавити його наукового ступеня доктора юридичних наук на підставі норми закону «Про вищу освіту» після затвердження відповідного порядку

Сам Портнов заявляє, що рішення комітету є «помилковим і не відповідає дійсності», повідомляє Гавком з посиланням на «Радіо Свобода».

«У тексті дисертаційного дослідження Портнова А.В. «Становлення і розвиток конституційного судочинства в Україні: теоретичні та практичні проблеми», Київ – 2009 (далі – дисертація) зустрічаються випадки академічного плагіату», – йдеться у рішенні комітету від 12 березня, опублікованому на офіційному сайті Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти.

Тепер рішення комітету розглядатимуть на засіданні Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти – пояснив його керівник Сергій Квіт у коментарі Радіо Свобода.

Зокрема, зазначені декілька прикладів текстових запозичень в роботі Портнова без посилання на джерело:
на сторінках 36 та 53 дисертації є текстові фрагменти, які повністю збігаються з текстовими фрагментами видання Конституційне судочинство. Американський та український досвід // Хілтон Д.Г., Футей Б., Тихий В.П. та ін. / Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Інститут Громадянського Суспільства, 1999. – 111 с., на сторінках 56-57 та 58 відповідно;
на сторінці 178 дисертації відтворено текстовий фрагмент в перекладі українською, який відповідає тексту російською мовою, надрукованому на сторінці 271 у виданні Конституционное право государств Европы: Учеб. пособие для студентов юрид. вузов и фак. (отв. ред. Д.А. Ковачев). – М.: Волтерс Клувер, 2005.
З огляду на це комітет з питань етики рекомендував Нацагентству ухвалити рішення стосовно плагіату в дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук Портнова, згідно з частиною 6 статті 6 закону України «Про вищу освіту», де, зокрема, вказано, що «виявлення академічного плагіату у захищеній дисертації (науковій доповіді) є підставою для скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома».
Тепер рішення комітету розглядатимуть на засіданні Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти – пояснив його керівник Сергій Квіт у коментарі Радіо Свобода. За його словами, туди викличуть усі сторони у цій справі. Дата засідання поки що не призначена.

Джерело: Главком.
Telegram Channel