Апарати ШВЛ з російської гумдопомоги для США виявилися непотрібними та небезпечними - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.21 € 33.12
Апарати ШВЛ з російської гумдопомоги для США виявилися непотрібними та небезпечними

У квітні Росія виставила США рахунок за поставлене медобладнання, яке називала допомогою, в розмірі $600 тисяч.

Фото Укрінформу.

Апарати ШВЛ з російської гумдопомоги для США виявилися непотрібними та небезпечними

Іноземне ЗМІ пише, що американським лікарням, ймовірно, пощастило, що ці апарати так і не були підключені, враховуючи пожежі, спричинені обладнанням ШВЛ у самій Росії

Американські лікарні так і не застосували російських апаратів ШВЛ, які були доставлені в якості «гумдопомоги», та повернули їх федеральній владі на склади, оскільки вони не розраховані на електромережу США та виявились пожежонебезпечним. Про це повідомило у вівторок, 12 травня, популярне видання BuzzFeed, передає Укрінформ.

За інформацією місцевих органів влади, зі штату Нью-Йорк до Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США будуть повернуті 30 російських апаратів ШВЛ, з Нью-Джерсі – 15 таких одиниць. При цьому, влада на місцях дипломатично сформулювала відмову тим, що крива захворювань, на щастя, не була такою високою, тому російське медобладнання не знадобилося.

Видання зауважує: «Американське обладнання призначене для роботи в мережі 110 вольт, тоді як російське обладнання розраховане на електроенергію 220 вольт». Американським лікарням, ймовірно, пощастило, що ці апарати так і не були підключені, враховуючи пожежі, спричинені обладнанням ШВЛ у самій Росії. За даними російських ЗМІ, у вівторок один із таких апаратів зайнявся в лікарні Санкт-Петербурга, бо не витримав навантаження. В результаті загинули 5 осіб, у тому числі підключений до апарату пацієнт, а також ще четверо, які отруїлися чадним газом. Подібний випадок стався також у Москві.

При цьому, у Федеральному агентстві США з надзвичайних ситуацій зауважили, що знають про інциденти з ШВЛ в Росії. «Висновки розслідування, проведеного російською владою щодо пожеж, допоможуть нам прийняти рішення щодо подальшого застосування цих апаратів», - кажуть у Федеральному агентстві США з надзвичайних ситуацій.

«Висновки розслідування, проведеного російською владою щодо пожеж, допоможуть нам прийняти рішення щодо подальшого застосування цих апаратів», - кажуть у Федеральному агентстві США з надзвичайних ситуацій 

Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня, після розмови президентів США і Росії Дональда Трампа й Володимира Путіна, російський транспортний літак приземлився в аеропорту Нью-Йорка з вантажем, який російська пропаганда гучно прорекламувала як «гуманітарну допомогу» для США. Наступного дня Державний департамент повідомив, що це була партія медзасобів, куплених у Росії Сполученими Штатами. Пізніше стало відомо, що Росія виставила рахунок за свою «гумдопомогу» в розмірі $600 тисяч.