Уряд переглянув рішення: на Волині таки буде Олицька ОТГ! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Уряд переглянув рішення: на Волині таки буде Олицька ОТГ!

Тепер на території Ківерцівського району буде три ОТГ – Ківерцівська міська і дві селищні – Цуманська та Олицька.

Фото БУГ.

Уряд переглянув рішення: на Волині таки буде Олицька ОТГ!

Стараннями Волинського РВ АМУ на карті Волині знову є Олицька ОТГ

 Сьогодні на засіданні Камінету Міністрів України затверджено остаточний варіант Перспективного плану формування територій у Волинській області. Відтак, замість 53 ОТГ, які мали постати на децентралізаційній карті області їх буде 54. Ще один шанс на самостійне господарювання та розвиток отримала Олицька ОТГ, яка могла стати частиною Цуманської об'єднаної громади.

В Олицьку ОТГ, окрім Олицької селищної ради увійшли Дернівська, Дідичівська, Жорнищенська, Покащівська сільради. В громаді буде населення 11 300 осіб.

Замість 53 ОТГ, які мали постати на децентралізаційній карті області їх буде 54.

«Втішений, щозусилля нашого Офісу реформ у Волинській області АМУ і мої особисто, а також небайдужих вихідців із цього містечка, увінчалися успіхом. На карті Волині знову з'явилася Олицька ОТГ! У 2016 році я ініціював проєкт «Відродимо містечка Волині», в якому Олиці – як історичному і культурному центру Волинського краю – відводилася важлива роль. Сьогоднішнім рішенням Кабінет Міністрів України дав ще один шанс Олиці на відродження минулої слави! Відтепер усе залежатиме від ініціативи та мудрості самої громади», – наголошує консультант з правових питань Асоціації міст країни Валентин Малиновський, який працює в області в межах проєкту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID.

Тож тепер на території Ківерцівського району буде три ОТГ – Ківерцівська міська і дві селищні – Цуманська та Олицька.

До речі, зволікання зі   ОТГ, об’єднання в яку двічі, на жаль, безрезультатно, ініціювала Олика, потягнуло за собою чималі втрати, зокрема і фінансові. Нагадаємо, що за попередніми розрахунками консультанта з бюджетних питань АМУ Василя Грома (проєкт «ПУЛЬС»),фінансові надходження Олицької селищної ОТГ два роки тому давали їй шанс бути у ТОП-10 фінансово найспроможніших діючих ОТГ Волині. Її бюджет міг бути понад 24 мільйони і це без субвенцій та дотацій…

Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.