У США розповіли, чи зможе армія РФ захопити Україну - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 32.88
У США розповіли, чи зможе армія РФ захопити Україну

Спроби росіян вдертися на нашу землю будуть марними.

Фото Дмитра МУРАВСЬКОГО.

У США розповіли, чи зможе армія РФ захопити Україну

Американські аналітики стверджують, що у росіян забракне сил у війні з нашою державою

У США констатували, що у сучасної російської армії на сьогоднішній день немає можливості захопити Україну.

Можливості «проектувати силу» за кордон своєї країни значно знизилися в порівнянні з кінцем 1980-х. Про це повідомили експерти американського аналітичного центру RAND, передає «Обозреватель».

Маючи можливість виставити до 215 батальйонних тактичних груп, РФ ніколи не зможе направити їх всіх проти України через неможливість захистити інші стратегічні напрямки.

За даними аналітиків, в даний час так званий «експедиційний» потенціал російської армії становить всього 30% від потенціалу, який був у СРСР, а потенціал сухопутних військ – і зовсім 20%.

Так, кількість літаків російської транспортної військової авіації скоротилося в п'ять разів – з 500 до 100 одиниць, кількість десантних кораблів – з 80 до 20, а кількість танків, які вони можуть транспортувати – з 603 до 203.

Проте недооцінювати небезпеку не можна – аналітики вказують на високий мобільний потенціал саме Південного і Західного військових округів РФ, в «зоні відповідальності» яких знаходиться Україна. Крім того, Росія продовжує активно розвивати свою військову інфраструктуру саме на кордоні з Україною – якщо на початку лютого 2014 року там перебувало 75-80 батальйонів, то тепер там на постійній основі дислокуються 20-та і 8-ма загальновійськові армії. Однак, маючи можливість виставити до 215 батальйонних тактичних груп, РФ ніколи не зможе направити їх всіх проти України через неможливість захистити інші стратегічні напрямки.

І навіть якщо вдасться перекинути в Україну угруповання чисельністю 130-150 тисяч бійців, їх може вистачити тільки для нанесення значного рівня збитку регулярним сполученням і підрозділам ЗСУ, але мова про «ефективну» окупацію навіть Лівобережної України йти не може. Такої кількості військової сили вистачить хіба що для контролю над містом-мільйонником на кшталт Харкова.