У Ковелі модернізують мережу водопостачання - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.20 € 33.20
У Ковелі модернізують мережу водопостачання

Трубопроводи замінюють на поліетиленові, що значно покращить якість питної води.

Фото kovelrada.gov.ua.

У Ковелі модернізують мережу водопостачання

На модернізацію з міського бюджету було виділено понад 7 мільйонів гривень

Упродовж останніх років місто інвестувало значні фінанси у водопровідно-каналізаційне господарство. Кошти спрямовували на модернізацію виробничих процесів, реконструкцію мереж, поліпшення матеріально-технічної бази, прокладання нових водогонів. Це дозволило поліпшити комфорт містянам, а підприємству – зменшити понаднормативні втрати води, покращити її якість, створити кращі умови праці робітникам, досягнути економії ресурсів, інформує Ковельська міська рада.

Сучасна система диспетчеризації функціонує вже півтора року. Зокрема, автоматичний контроль дає змогу оперативно збирати інформацію про стан системи водозабезпечення, контролювати всі енергетичні параметри, дистанційно керувати об'єктами водопостачання, автоматично підтримувати рівень води в резервуарах та тиску, витрати води в напірному трубопроводі першого і другого підйомів.

На більшості свердловин встановлено новітнє устаткування. Зношені водопідйомні труби замінено на нержавіючі, встановлено щити керування і програмне забезпечення від провідних європейських виробників. Тепер працівники водоканалу приїжджають сюди лише в разі аварійної ситуації. Крім того, за допомогою спеціального пристрою та програми на смартфоні можна легко визначити, чому саме спрацював захист насосного устаткування та провести необхідні налаштування.

На більшості свердловин встановлено новітнє устаткування. Зношені водопідйомні труби замінено на нержавіючі, встановлено щити керування і програмне забезпечення від провідних європейських виробників.  

Продовжується реконструкція водогону від свердловин, адже він має стратегічне значення для забезпечення водою ковельчан. Трубопроводи експлуатуються понад 50 років, знаходяться в аварійному стані та повністю відамортизовані. Аварійна бригада управління практично щотижня виїжджала для ліквідації аварійних ситуацій на водогонах. Тепер їх замінюють на поліетиленові, які значно покращать якість питної води. Адже у воді, що добувається, містяться гази, які вступають в реакцію з металевими трубопроводами, збільшуючи при цьому вміст у ній заліза, та пришвидшують корозію. Крім того, практично до нуля зменшаться втрати питної води при транспортуванні до насосної станції другого підйому.

На модернізацію водогонів з міського бюджету було виділено понад 7 мільйонів гривень. Вже замінено 4400 метрів труб, в тому числі 1336 метрів у 2020 році. Після її завершення буде продовжено заміну вуличних мереж водопостачання в місті.