Полощете горло солоною водою при застуді? Вчені досліджують, чи ефективно це при COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.31 € 33.16
Полощете горло солоною водою при застуді? Вчені досліджують, чи ефективно це при COVID-19

Дослідники зазначають, ті, хто полоскав ніс і горло солоним розчином, хворіли менше часу, рідше заражали своїх близьких.

A glass of water, lemon, soda bicarbonate

Фото depositphotos.

Полощете горло солоною водою при застуді? Вчені досліджують, чи ефективно це при COVID-19

Почати таку дослідницьку роботу науковців надихнуло попереднє дослідження

Вчені Единбурзького університету вирішили дослідити ефективність полоскання носу та горла солоною водою при лікуванні COVID-19. Почати таку дослідницьку роботу науковців надихнуло попереднє дослідження Elvis, коли визначався вплив солоної води на лікування застуди, пише «Українська правда» з посиланням на BBC.

Під час минулого дослідження було виявлено, що полоскання розчином морської води зменшує кількість кашлю.

Дослідники зазначають, ті, хто полоскав ніс і горло солоним розчином, хворіли менше часу, рідше заражали своїх близьких та не так часто використовували ліки.

«Зараз ми переходимо до випробування використання солоної води людьми з підозрою або підтвердженим COVID-19. Сподіваємося, що воно виявиться корисним заходом для зниження впливу і поширення інфекції. Для цього потрібна тільки сіль, вода і певне розуміння процедур, тому, якщо вони будуть визнані ефективними – будуть простими і недорогими для широкого впровадження», – розповідає професор Азіз Шейх, директор університетського інституту Ашера.

«Зараз ми переходимо до випробування використання солоної води людьми з підозрою або підтвердженим COVID-19. Якщо вони будуть визнані ефективними – будуть простими і недорогими для широкого впровадження», – розповідає професор Азіз Шейх, директор університетського інституту Ашера.

Зараз в Шотландії проводиться набір дорослих з симптомами COVID-19 або з підтвердженням наявності вірусу.

Планується, що нове дослідження пройде за аналогією до попереднього. Тоді людей, які хворіли застудою, розділили на дві групи. Одну із них попросили полоскати ніс і промивати носові ходи сольовим розчином, якщо вони вважатимуть це за необхідне. Інша група справлялася з застудою так, як зазвичай.