«Лесин ясен завалився, бо старий був. Посадимо новий...» (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.56
«Лесин ясен завалився, бо старий був. Посадимо новий...» (Відео)

За легендою, біля цього ясена відпочивала Леся Українка. 

Фото volyn.com.ua.

«Лесин ясен завалився, бо старий був. Посадимо новий...» (Відео)

200-літнє дерево поруч Луцького замку таки не вдалося врятувати

На «похорон» Лесиного ясена прийшли ледь не всі журналісти Луцька, одна знімальна група змінювала іншу. Вранці повалене нічною грозою дерево із Замкової площі ніхто не забирав.  Преса мала змогу вдосталь назнімати ще зелені віти. Місцеві жителі розповіли, що пам'ятка впала близько 4:00. 

Я виступав проти укріпплення, бо це було нереально. Ті кошти краще потратити на відновлення іншої пам'ятки, а замість цього дерева посадити інше.

Такий сценарій у міськраді прогнозували, адже дерево було нахилене на 30 градусів, навіть звернулися до столичних експертів із Національного університету біоресурсів.

Ті, крім іншого, рекомендували встановили дві Л-подібні опори з металу та поставити огородження. Такі роботи мали коштувати близько 120 тисяч гривень. Вочевидь не встигли.

 

 Краєзнавець, заступник начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури Луцької міськради Петро Троневич, коментуючи ситуацію, зазначив, що був противником порятунку ясена. 

– Зігнилий був. Постійно йдуть дощі, дерево обважніло – і стовбур не витримав ваги. Я виступав проти укріпплення, бо це було нереально. Ті кошти краще потратити на відновлення іншої пам'ятки, а замість цього дерева посадити інше. Нехай росте у пам'ять про нього. 

P.S. Ще «живого» Лесиного ясена кореспонденти «Волині» зазнимкували на початку червня під час вручення  обласної журналістської премії імені Полікарпа Шафети Олені Лівіцькій.