Винороб виготовляє вина з буряку, моркви та рукколи - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.47
Винороб виготовляє вина з буряку, моркви та рукколи

Авторським технологіям Олександр готовий навчити всіх охочих.

Фото agronews.ua.

Винороб виготовляє вина з буряку, моркви та рукколи

У підвалі вінничанина Олександра близько півсотні видів вина з різних ягід і плодів

Кульбаба, буряк, морква, руккола і базилік — нестандартний, але цікавий матеріал для створення вина, вважає вінничанин і винороб з 15-річним стажем Олександр. Про це повідомляє Вінниця.info, пише agronews.ua.

Вінничанин Олександр винороб з 15-річним стажем. У його підвалі близько півсотні видів вина з різних ягід і плодів. Робить його він цілий рік. Не тільки влітку і восени. Після новорічних свят – з мандаринів, лимонів, ананасів. Навесні – з молодих кульбаб.

Вино у його виконанні абсолютно натуральне. Використовує воду, цукор, або фруктозу, живі бактерії цитруси та родзинки. Основний матеріал збирає у власному садку. А також і на городі. Буряк нарізає великими кубиками або моркву дрібнить на тертці не для ароматного борщу – через кілька місяців з овочів буде вино.

Але спочатку два кілограми нарізаних овочів заливає чотирма літрами кип’яченої води. У темному місці відстоює три дні, періодично збовтуючи. Після цього сік відокремлює від макухи. Додає 500 грамів цукру і жменьку родзинок. За такою пропорції цукор підсипає ще два рази протягом тижня, час від часу збовтуючи. Закриває кришкою для виноробства.

Два кілограми нарізаних овочів заливає чотирма літрами кип’яченої води. У темному місці відстоює три дні, періодично збовтуючи. Після цього сік відокремлює від макухи. Додає 500 грамів цукру і жменьку родзинок.  

«Дайте йому десь півтора місяця бродити. Не забувайте, що місткість треба залити рідиною не до країв. Залишити місце для бродіння. Щоб там повітря було. Щоб воно вам не «взірвалось». Бо у мене стеля один раз була, як зіркове небо», – попереджає Олександр.

Після процесу бродіння рідину зливає від осаду і ставить на кілька місяців у погріб. Саме таке нестандартне вино користується особливим попитом.

Тепер винороб чекає новий урожай. Буряк та морква вже підростають. У цьому році також хоче спробувати напої із зелені руколи і базиліка. Для винороба-експериментатора створення ексклюзивних вин — хобі. Авторським технологіям готовий навчити всіх охочих. І нагадує, що надмірне вживання алкогольних напоїв шкодить здоров’ю.