Колківський пасічник спорудив біовулика - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.82 € 32.72
Колківський пасічник спорудив біовулика

Із дитинства Микола допомагав батькові доглядати за бджолами.

Фото kolkyrada.gov.ua.

Колківський пасічник спорудив біовулика

Споруда нагадує міні-будиночок, у якому людина може влітку спати

Микола Горбач – член Спілки пасічників України, добре знаний не тільки у рідних Колках, а й за межами населеного пункту. Із дитинства Микола допомагав батькові доглядати за бджолами, але тоді ще не думав, що це стане справою життя, повідомляє Колківська мелищна рада. Ще з діда-прадіда чоловіки в його родині були пасічниками, тож вирішив і собі спробувати виробляти «рідке золото». Чоловік розповідає, що пасіка для нього – і хобі, і заробіток, а ще – естафета від предків, щоб бджільництво в їхньому роду не пропало.

Нині Микола Горбач – господар пасіки «Діда Гната», що передається з покоління у покоління і розташована в селі Острови. На цей час у нього більше ста бджолиних сімей, догляд за якими потребує постійної уваги. На допомогу вже приходять сини Миколи Ілля та Антоній. Не стоїть осторонь і донечка Ніка. Батько вчить дітей премудростей спадкового ремесла. Варто відмітити, що наш герой гарний сім’янин, чудовий батько, вдячний син і брат, просто хороша людина.

Нині Микола Горбач – господар пасіки «Діда Гната», що передається з покоління у покоління і розташована в селі Острови. На цей час у нього більше ста бджолиних сімей, догляд за якими потребує постійної уваги. 

Приємно і те, що наш земляк не тільки займається бджільництвом, але й протягом багатьох років є учасником різних фестивалів, конкурсів та виставок. Разом зі своїми синами пропагують здоровий спосіб життя, який поєднаний разом із вживанням у харчовий раціон не цукру, а саме меду.

 

Велику увагу чоловік звертає на популярні новинки. Із захопленням розповідає про будівництво біовулика, який допомагає при порушеннях кровообігу та нервової системи. Цей «лікар» складається з двох-трьох звичайних вуликів, які накривають дошкою з дірочками. Через отвори передаються мікровібрації бджолиних крил, запах меду та прополісу. Така споруда нагадує міні-будиночок, у якому людина може влітку спати. На ранок – відчутний прилив сил. Такий вулик розміщений на пасіці господаря, саме там і можна провести корисну терапію.