Голова Нацбанку написав заяву про звільнення: готуємось до обвалу гривні? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.47
Голова Нацбанку написав заяву про звільнення: готуємось до обвалу гривні?

Яків СМОЛІЙ.

Фото ЕП.

Голова Нацбанку написав заяву про звільнення: готуємось до обвалу гривні?

Голова Національного банку Яків Смолій написав та подав на ім’я президента Володимира Зеленського заяву про відставку через «систематичний політичний тиск»

Про це повідомляє пресслужба НБУ, пише УП.

«Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як Головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами.

Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні.

Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні», – заявив Смолій.

Нагадуємо:

Раніше голова Національного банку Яків Смолій заявляв про те, що має намір залишатися на посаді голови до кінця своєї каденції – 2025 року.

Смолів став головою НБУ 15 березня 2018 року, коли Верховна Рада підтримала звільнення Гонтаревої з посади голови Нацбанку і призначила його на цю посаду.

Нещодавно фінансовий комітет ВР підтримав проєкт постанови про оцінку діяльності голови НБУ Якова Смолія та рекомендував Раді прийняти документ. На це посли країн G7 заявили, що підрив незалежності НБУ поставить під загрозу міжнародну підтримку українського уряду.

Джерело: ЕП.