Фермер вирощує картоплю під соломою - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 32.88
Фермер вирощує картоплю під соломою

Експеримент виявився успішним на стадії сходів.

Фото agronews.ua.

Фермер вирощує картоплю під соломою

Ранньою весною насіннєву картоплю він розклав на неораній землі рівномірними симетричними рядами, а зверху накрив торішньою соломою

У с.Бутове Заріченського району Василь Крупко, фермер, вирощує картоплю за новітньою технологією — під соломою. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Для своїх дослідів фермер відвів 0,01 га землі. Експеримент виявився успішним на стадії сходів.

«Ранньою весною насіннєву картоплю розклав на неораній землі рівномірними симетричними рядами, а зверху накрив торішньою соломою. Весь час дбав, щоб покриття не понівечив вітер, та чекав сходів», — каже Василь Крупко.

Фермер радить за цією технологією садити плоди відразу після танення снігу, адже під соломою урожай не боятиметься приморозків, але часу для сходів знадобиться більше. 

Він зауважив, що припустився декілька помилок: пізно посадив картоплю та використав мало соломи. Радить за цією технологією садити плоди відразу після танення снігу, адже під соломою урожай не боятиметься приморозків, але часу для сходів знадобиться більше.

«Вкривати треба дещо більшим та рівномірним шаром, адже так можна уникнути бур’янів. Також обиратиму надалі ділянку ретельніше — без ямок. І збирати врожай буде легко — просто зняти солому. А що вродить, побачу восени», — каже Василь Крупко.