Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
«Ні партизації місцевих виборів» – Асоціація міст України

Вимагають вибори у маленькій громаді без політизації.

Фото pixabay.com.

«Ні партизації місцевих виборів» – Асоціація міст України

Голова АМУ звернувся до Президента та Парламенту щодо недопустимості запровадження партійної системи на місцевих виборах

АМУ підкреслює, що введення пропорційної (партійної) виборчої системи на рівні невеликих сіл, селищ, міст із кількістю виборців менше 90 тисяч позбавить 2/3 жителів громад можливості впливати на ухвалення рішень через мажоритарних депутатів. Це знівелює здобутки децентралізації та зумовить недовіру людей як до політичних партій, так і до центральної влади. Увагу на зверненні акцентує Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України

Звернення викликане тим, що 2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485) з поправками, які передбачають запровадження пропорційної виборчої системи депутатів місцевих рад у громадах, де кількість виборців – 10 тисяч і більше.

За таких умов, навіть у невеликих громадах право висувати кандидатів у місцеві ради матимуть виключно політичні партії чи їх осередки. У пакеті з «партизацією» схвалено й поправку, яка законодавчо закріплює «імперативний» представницький мандат. «Асоціація міст України вважає такі пропозиції неприпустимими, адже партійне будівництво на рівні невеликих громад практично відсутнє, а більшість голів та депутатів місцевих рад поза політикою», - наголосив Голова АМУ Віталій Кличко.

«Асоціація міст України вважає такі пропозиції неприпустимими, адже партійне будівництво на рівні невеликих громад практично відсутнє, а більшість голів та депутатів місцевих рад поза політикою», - наголосив Голова АМУ Віталій Кличко.

АМУ у зверненні акцентує, що зміна виборчої системи місцевих виборів відбувається безпосередньо (за 100 днів) перед самими виборами, які мають відбутися 25 жовтня, що є недемократичним і суперечить європейським та світовим стандартам. До того ж, схвалені Комітетом зміни до виборчого кодексу на практиці позбавлять більшість громадян права обиратися та бути обраними депутатами місцевих рад, що є порушенням принципів Копенгагенського документу ОБСЄ 1990 року, за яким держави мають поважати право громадян змагатись за політичні і державні посади як самостійно, так і в якості представників певних політичних партій, без дискримінації.  

Telegram Channel