Курси НБУ $ 36.57 € 37.30
На Донбас почали прибувати українські миротворці ООН

Більшість миротворців мають чималий бойовий досвід.

Фото ua.news.

На Донбас почали прибувати українські миротворці ООН

На першу лінію оборони в Донецькій і Луганській областях починають прибувати українські військовослужбовці

Україна відправляє на передову військовослужбовців, які мали досвід у миротворчих місіях ООН. Це потрібно, щоб запобігти провокаціям у рамках виконання домовленостей з припинення вогню на Донбасі з 27 липня, повідомив штаб ООС, пише ua.news.

«На першу лінію нашої оборони в Донецькій і Луганській областях починають прибувати спеціально відряджені українські військовослужбовці, більшість з яких мають чималий бойовий досвід і безпосередньо займалися профільними питаннями під час участі у миротворчих місіях під егідою ООН. Такий крок дозволить не відволікати особовий склад підрозділів Об’єднаних сил від виконання бойових завдань і запобігати ймовірним провокаціям. Водночас це не позбавить українських воїнів можливості для самозахисту, як це гарантує стаття 51 Статуту ООН», – заявив штаб операції Об’єднаних Сил.

Український уряд вважає, що для врегулювання на Донбасі доведеться вдатися до інституту миротворців. 

Нагадаємо, 22 липня на переговорах в Мінську ТКГ вдалося домовитись про дату повного та всеосяжного припинення вогню та механізм контролю за його дотриманням.  Нова угода передбачає, що перемир’я на Донбасі почнеться 27 липня. Також документ регулює відкриття вогню в разі наступальних дій.

Українські військові відповідатимуть на обстріли російсько-терористичних військ, якщо такі будуть, повідомив президент Володимир Зеленський.

 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися домовленостей, досягнутих Тристоронньою контактною групою.

Український уряд вважає, що для врегулювання на Донбасі доведеться вдатися до інституту миротворців, тому як навіть після виведення російських сил бойовики будуть чинити опір введенню Нацгвардії і поліції в ОРДЛО.

Telegram Channel