Такою побачила Лесю волинська художниця.
У Луцьку виставили алюмінієву Лесю Українку
Модерне зображення поетеси експонують в галереї Obraz@Grabovetska
Образ Лесі не випадково представлений у такому виконанні, адже, як зазначила художниця, засновниця галереї Obraz@Grabovetska Наталя Грабовецька, внутрішній стрижень цієї жіники досі захоплює. Свою роль відіграла і поїздка в музей Лесі Українки в Грузії у місті Сурамі.
– Прийшов мені цей образ. Якось вона втрапила в поле зору і мене захопив її погляд. На усіх сітлинах він цілеспрямований, з глибоким змістом. Коли я робила роботу, то ми були наодинці: я і її погляд. Очі в очі. Леся через століття має владу над серцями і це не може не вражати. Вона мала всобі надпотужний стрижень. Тому це зображення вийшло символічним: тендітна жінка на металевій пластині. Тепер цейшмат металу вже портрет, – каже Наталя Грабовецька.
Леся через століття має владу над серцями і це не може не вражати. Вона мала всобі надпотужний стрижень. Тому це зображення вийшло символічним: тендітна жінка на металевій пластині.
Один з відбитків презентують на виставці.
Навіть роздобути алюмінієву пластину було нелегко. Кілька годин гострим предметом вона зображала портрет. Відтак нанесли фарбу і на станку перенесли на папір. Графічні роботи виконували у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків на станку Миколи Кумановського. Було -виготовлено п’ять відбитків.
– Це мене захопило. Дістаєш відбиток, а на ньому погляд не сподобався. Робиш новий. Погляд подобається, вуста не такі, як би хотілося. Тому робила кілька відбитків, – розповіла художниця.
Модерна Леся.
