У Луцьку відновлюють обсерваторію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
У Луцьку відновлюють обсерваторію

Ця обсерваторія - одна із небагатьох, які є на теренах України.

Фото suspilne.media.

У Луцьку відновлюють обсерваторію

Відновлюють обсерваторію у Палаці учнівської молоді, яка не діяла понад 30 років

У Луцьку відновлюють обсерваторію у Палаці учнівської молоді, яка не діяла понад 30 років. Про це Суспільному розповів директор Центру технічної творчості Ігор Данильчук.

Тепер конструкція купола буде обертатися на 360 градусів. Міняють підшипники та внутрішню поверхню. 

Майже 30 років обсерваторія не працювала, все було в занедбаному стані, розповів директор Центру науково-технічної творчості та учнівської молоді Ігор Данильчук. Ця обсерваторія - одна із небагатьох, які є на теренах України. Їх невелика кількість функціонуючих, а дітей багато цікавиться астрономією, - розповідає чоловік.

Нині в обсерваторії триває капітальний ремонт. На відновлення обсерваторії із бюджету міста виділили 800 тисяч гривень, каже Ігор Данильчук. За кошти благодійників планують придбати комп’ютерну техніку і два телескопи, щоб діти могли досліджувати небесні тіла. Зараз будівельники оздоблюють приміщення під куполом.

 

Слюсар Дмитро Турко, який ремонтує приміщення, каже, що тепер конструкція купола буде обертатися на 360 градусів. Міняють підшипники та внутрішню поверхню.

Приміщення луцького Палацу учнівської молоді збудували у 1973 році. Тоді на даху будівлі відкрили астрономічну лабораторію, в якій займалися вихованці станції юних техніків, розповів Петро Андрієвський. 44 роки у ПУМі він викладає малювання.

Директор Центру технічної творчості Ігор Данильчук говорить: капремонт мають завершити до 1 вересня. Продовжує: планують, щоб обсерваторія була доступною - аби і учні, і студенти і мешканці міста могли оглядати Луцьк та зоряне небо.