Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
У Луцьку пройде виставка одного із лідерів «української нової хвилі»

Фото msumk.com.

У Луцьку пройде виставка одного із лідерів «української нової хвилі»

Музей сучасного українського мистецтва корсаків презентуватиме роботи Олега Тістола

У серпні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків презентуватиме виставковий проєкт знаного митця з Миколаївщини, одного із лідерів «української нової хвилі» Олега Тістола. Про це повідомляє МУСМК.

У мистецтві Тістола, яке виникло на межі радянської та пострадянської доби, синтезовано перегляд кліше радянської культури і саме та життєрадісність, феєричність, що визначали сутність української «нової хвилі». 

Олег Тістол – український художник, представник українського необароко, один з лідерів «Нової української хвилі». Творчість Тістола (живопис, масштабні інсталяційні проекти, фотографії, скульптура та художні об’єкти) з кінця 1980-х відзначена у центрі активного поля сучасної культури, про що свідчить постійна участь у міжнародних художніх подіях.

 

У мистецтві Тістола, яке виникло на межі радянської та пострадянської доби, синтезовано перегляд кліше радянської культури і саме та життєрадісність, феєричність, що визначали сутність української «нової хвилі». Поєднуючи у своїх творах національні і радянські символи, міфи або ж утопії, Тістол відкрив для себе те, що зветься симулякром — «копію без оригіналу»: ту парадоксальну самодостатність радянської «наочної агітації» як замінника фіктивних речей, що несподівано пов’язує її з поп-артом. Тістола зацікавив її формально-естетичний аспект — трафарети, растри, зафарбовані площини.

Відкриття виставки під назвою  «60 років Незалежності» (живопис, графіка) відбудеться 21 серпня, початок о 17 годині.

Telegram Channel