Коли будинок більше не фортеця: в Мінську силовики цілилися по вікнах будинків і потрапили на відео - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.16
Коли будинок більше не фортеця: в Мінську силовики цілилися по вікнах будинків і потрапили на відео

Люди, які знаходились у квартирі, зрозуміли, що ціляться в них.

Фото TUT.by.

Коли будинок більше не фортеця: в Мінську силовики цілилися по вікнах будинків і потрапили на відео

Жінка знімала з квартири будинку силовиків, які розганяли на вулиці демонстрантів

Під час нічних протестів у Мінську силовики цілилися по вікнах житлових будинків. Відповідне відео з'явилося в Telegram-каналі TUT.by. Судячи з геолокації на відео, інцидент стався на вулиці Грибоєдова, 1. Жінка знімала з квартири будинку силовиків, які розганяли на вулиці демонстрантів. У якийсь момент сліди від лазерних вказівок на зброї правоохоронців з'явилися на вікнах. житлового будинку. Люди, які знаходились у квартирі, зрозуміли, що ціляться в них. «Світло! Світло потрібно вимкнути!» - чутно за кадром.

Люди, які знаходились у квартирі, зрозуміли, що ціляться в них.

Протести в Білорусі: хронологія 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%. 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.

У понеділок ввечері протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по протестуючих. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів. Кандидат в президенти Тихановська заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів. Надалі Тихановська відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, політик не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, у СІЗО. Згодом стало відомо, що вона виїхала до Литви. Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту. ОМОН майже відразу почав їх затримувати.

відео