На пам'ятник Дюку в Одесі причепили прапор Білорусі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.19
На пам'ятник Дюку в Одесі причепили прапор Білорусі

Дюк де Рішельє в Одесі сьогодні підтримав сябрів.

Фото ВО "Автомайдан" Одеський осередок.

На пам'ятник Дюку в Одесі причепили прапор Білорусі

Громадський діяч Віталій Устименко зробив акт солідарності з білоруським народом, повісивши біло-червоно-білий прапор на пам'ятник Дюку де Рішельє в Одесі. Про це повідомили на сторінці ВО «Автомайдан Одеський осередок» на Facebook

«Дюк де Рішельє в Одесі сьогодні підтримав сябрів. Жыве Беларусь! Живе вечна!», - написав він.

Зазначимо, що біло-червоно-білий прапор - історичний національний стяг Білорусі. У 1918 році — прапор Білоруської Народної Республіки, у 1991-1995 рр. — державний прапор Республіки Білорусь, пише Суспільне.

В 1995 році було проведено референдум, на якому біло-червоно-білий прапор позбавили статусу державного символу. Він разом із гербом «Погоня» потрапив під неоголошену заборону. З того часу цей прапор є символом білоруської опозиції.

Що відомо

За попередніми результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.

9 серпня у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що на акціях протесту було затримано близько 3 тисяч осіб.

«Дюк де Рішельє в Одесі сьогодні підтримав сябрів. Жыве Беларусь! Живе вечна!», - написав він.

Увечері 10 серпня у центрі Мінська та інших міст Білорусі люди знову вийшли на вулиці.

У цей вечір влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.

МОЗ Білорусі заявляє про понад 200 травмованих, ЗМІ — про 67 лише у Бресті.

Зранку 11 серпня стало відомо, що Тихановська виїхала до Литви. До того її 7 годин утримували в Білорусі.

Вона записала перше відеозвернення з поясненням причин свого від'їзду. У ньому наголосила, що «діти — це найважливіше, що є в нашому житті», і додала, що постала перед дуже складним вибором. Також Тихановська сказала, що на її рішення щодо припинення політичної боротьби не впливали ні друзі, ні рідні, ні штаб.

За кілька годин з'явилося ще одне звернення. У ньому опонентка Лукашенка закликала людей не виходити на акції. На відео видно, що вона зачитує заздалегідь підготовлену заяву.

У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі третю ніч тривали масові акції протесту у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів.

У Білорусі заборонили оптову та роздрібну торгівлю піротехнічними виробами на тлі протестів, які почалися після президентських виборів.

У Білорусі під час акцій протесту побили українського фотокореспондента і затримали 9 громадян України.

Зранку 11 серпня у Мінську кілька сотень жінок у білому одязі утворили ланцюг біля Комаровського ринку на знак солідарності з мирними демонстрантами, які постраждали від насильства силовиків. Міліція попросила їх розійтися.

В Одесі люди вийшли на акцію підтримки білоруського народу