Курси НБУ $ 36.35 € 39.72
У серпні браконьєри на Волині наловили десятки кілограмів риби (Фото)

Порушниками доведеться сплатити збитки.

Фото Волинський Рибпатруль.

У серпні браконьєри на Волині наловили десятки кілограмів риби (Фото)

У період з 1 по 31 серпня 2020 року державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля провели 34 рибоохоронні рейди та викрили 88 порушень природоохоронного законодавства, з яких – 31 грубі

Рибпатруль склав 29 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 11 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконний продаж водних біоресурсів), три – за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (продаж заборонених знарядь лову) та один – за ст. 188-5 КУпАП. Крім цього, оформлено 13 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Збитки, завдані рибному господарству України, склали 18 450 гривень. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 62 кг водних біоресурсів, з яких – 20 на ринках та 18 – за актами безхазяйного майна.

 

«За даний період на порушників накладено 9 805 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 18 450 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 62 кг водних біоресурсів, з яких – 20 на ринках та 18 – за актами безхазяйного майна. Також вилучено 43 од. заборонених знарядь лову та ще 56 од. – за актами безхазяйного майна. Із безгосподарських сіток вилучено та випущено у природне середовище 30 кг водних біоресурсів, попереджено збитків на суму 5 406 грн», - повідомив заступник начальника управління-начальник відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль» Сергій Починок.

Крім цього, 45 адміністративних справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

 

Для прикладу, сьомого серпня інспекторами Волинського рибпатруля було виявлено незаконний збут водних біоресурсів. Інцидент стався на ринку в урочищі Гряда Шацького району Волинської області. Так, двоє громадян здійснювали продаж 5 кг риби окунь  без документів, які підтверджують походження риби та законність її придбання.

На даних осіб складено протоколи за ч. 1 ст. 88-1  КУпАП. Матеріали справ направлено до районного суду для притягнення порушників до відповідальності.

14 серпня в ході рибоохоронної роботи на р. Тенетиска, поблизу с. Крушинець Любомльського району було викрито двох порушників. Громадяни здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим сітним знаряддям лову (ще 2 знаряддя мали при собі). Порушники встигли зловити рибу: сомик карликовий – 81 екз., плітка – 25 екз., щука – 19 екз., карась сріблястий – 9 екз., ротан – 9 екз. та 5 екз. верховодки. Сума завданих збитків склала 10 353 грн.

На викритих осіб оформлено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлено  в суд для притягнення правопорушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя вилучено.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання оперативно повідомити на телефон «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Довідкова інформація:

Нагадуємо, з 20 серпня по 30 вересня діє заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області. Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Нагадаємо, то чи є у Світязі вугор? Науковці відповіли.

Telegram Channel