Які категорії українців першими отримають вакцину від коронавірусу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Які категорії українців першими отримають вакцину від коронавірусу

Вакцину можуть отримати 20% населення.

Фото – УНІАН.

Які категорії українців першими отримають вакцину від коронавірусу

Степанов напередодні обговорив з німецьким колегою питання доступу України до майбутньої вакцини

У першу чергу майбутню вакцину від COVID-19 після її розробки отримають люди з групу ризику, медики та освітяни.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на брифінгу під час робочої поїздки до Чернігова, пише УНІАН.

За словами Степанова, 10 вересня під час телефонної розмови з міністром охорони здоров’я Німеччини Єнсом Шпаном обговорив питання доступу України до майбутньої вакцини від COVID-19.

 Україна може отримати партію вакцин для близько 20% населення. 

«Щоб Україна могла отримати (вакцину від COVID-19 – УНІАН) однією з найперших, щоб нас поставили в цю чергу», - сказав міністр. «Я вчора мав розмову з міністром охорони здоров’я Німеччини. Ця країна входить в перелік країн альянсу, які мають замовлення вакцини в компанії AstraZeneca, яка спільно з Оксфордським університетом найближче наблизилася (до розробки вакцини від COVID-19 – УНІАН), вже закінчується третя фаза проходження клінічних випробувань», - заявив Степанов.

Також він повідомив, що в рамках співпраці з міжнародним механізмом COVAX Україна може отримати партію вакцин для близько 20% населення.

 

«COVAX - це глобальна ініціатива доступу до вакцини, там чітко прописано, що вакцину отримають 20% населення (близько 8 млн доз для України). Як ми рахуємо, хто в першу чергу має отримати (вакцину від COVID-19 - УІНАН)? В першу чергу це група ризику – це люди, які мають цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, це, обов’язково, медичні працівники, які лікують саме від (коронавірусної – УНІАН) хвороби, це освітяни, це, на нашу точку зору, МОЗ, ті люди, які в першу чергу повинні бути вакциновані», - наголосив Степанов.

 

Джерело: УНІАН.