Ахтем Сеітаблаєв - лауреат премії імені Василя Стуса 2020 року - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
Ахтем Сеітаблаєв - лауреат премії імені Василя Стуса 2020 року

Режисер у своєму виступі сказав, що, дізнавшись свого часу історію життя Василя Стуса, був вражений його мужністю.

Фото Радіо Свобода.

Ахтем Сеітаблаєв - лауреат премії імені Василя Стуса 2020 року

Члени журі оголосили ім’я лауреата під час урочистої церемонії, яка відбулася в Києві. Український кінорежисер, актор театру й кіно кримськотатарського походження отримав диплом, грошову винагороду і відзнаку – статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном і скульптором Станіславом Кадочниковим

Ахтем Сеітаблаєв у своєму виступі сказав, що, дізнавшись свого часу історію життя Василя Стуса, був вражений його мужністю. А ще любов’ю поета до своєї землі і його віршами, пише Радіо.Свобода.

«Я й досі не уявляю, як йому вдалося перебороти свій страх перед молохом радянської влади, – сказав цьогорічний лауреат премії імені Стуса. – Можливо, він знайшов ці сили в собі, бо вірив у те, що робив і створював, вірив, що, попри все, він не сам у своїй боротьбі, що є люди, які його підтримують, люди, яким не все одно… Люди, для яких є різниця між творенням і руйнуванням. Люди, яким важливо, які назви мають вулиці, на яких живуть їхні діти і батьки, навіть якщо вони освітлені й заасфальтовані. Люди, які знають різницю між рідним і ворожим. Люди, які з великою гідністю і мужністю відстоюють свої сенси й цінності. Багатьом із нас сьогодні значно легше жити і боротися за свою гідність, за життя своєї землі і своїх дітей тому, що був і є Василь Стус, що серед нас і сьогодні літає Птах його душі».

Багатьом із нас сьогодні значно легше жити і боротися за свою гідність, за життя своєї землі і своїх дітей тому, що був і є Василь Стус, що серед нас і сьогодні літає Птах його душі.

Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928–2014). Її щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.