Чому на «Ягодині» збільшуються черги - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.26 € 34.37
Чому на «Ягодині» збільшуються черги

Пункт-пропуску "Ягодин".

Фото ІА «Волинські новини».

Чому на «Ягодині» збільшуються черги

Здійснення пропускних операцій митниками сусідньої держави суттєво сповільнилося

Черги, які утворюються на українській стороні митного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ», виникають через карантинні заходи та обмеження, які запровадили в Республіці Польща.

Станом на 15 вересня в чергах перебувають транспортні засоби, які вже оформлені службовцям митного пункту пропуску «Ягодин». Натомість суміжна сторона перейшла на режим вантажного пропускного коридору, що й спричиняє скупчення автомобілів на українській стороні, – повідомив речник Волинської митниці Держмитслужби Віталій Лопошук, інформує ІА Волинські новини.

Крім того додаткова затримка в часі виникає через робочий графік служби фітосанітарного огляду Республіки Польща. А саме – це відомство працює у будні з 9:00 до 18:00. Відповідно транспорт, який потребує цього огляду, але прибуває на митницю ввечері в п’ятницю змушений чекати ранку понеділка. Що не сприяє зменшенню скупчень автомобілів.

«Митний пост «Ягодин» працює в штатному режимі. Наразі пропускна здатність вантажних транспортних засобів сягає понад 400 одиниць за добу. Затримок при оформленні автомобілів немає», – розповів Віталій Лопошук.

Посадові особи Волинської митниці працюють над введенням електронної черги вантажних автомобілів та створення буферної зони для транспорту, який чекає на в’їзд в Республіку Польща.

 

На митниці радять охочим перетнути кордон з Польщею по можливості не робити це зранку, адже саме в цей період доби випадає найбільше навантаження на пункти перетину кордону.

 


Також інформацію про розмір автомобільної черги на виїзд з України кожні три години публікують на сторінці Західного регіонального управління ДПСУ у Facebook.

Крім того рекомендують завантажити мобільний додаток «Камери кордону» (AppStore, PlayMarket), щоб відстежувати інформацію про завантаженість пунктів пропуску, як з української, так і з польської сторони. У цьому додатку вказані також контакти чергових з усіх пунктів пропуску, яким ви можете зателефонувати, щоб дізнатись оперативну інформацію про черги.

 

Джерело: ІА Волинські новини.