Директорка Луцької філії Центру зайнятості за 15 днів намалювала 15 мандал - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
Директорка Луцької філії Центру зайнятості за 15 днів намалювала 15 мандал

Для роботи художниця використовує акрилові фарби.

Фото Сергія Наумука.

Директорка Луцької філії Центру зайнятості за 15 днів намалювала 15 мандал

Її твори вперше представили громадськості

– Багато років тому я закінчила Інститут мистецтв, а це з душі вже нічим не витравиш. Для мене малювання мандал медитативне, як закладка енергії. Коли приходиш з роботи, сідаєш і ставиш однакові крапочки. Знайомі художники кажуть, що не в’яжеться моя ядерна енергія і крапочки, – розповідає директорка Луцької районної філії Волинського обласного центру зайнятості Юлія Гринчук на відкритті виставки її творів у канцелярській крамниці «Офісне мишеня» в Луцьку. 

Усі подобаються! Я знаю характер кожної роботи, знаю хибу кожної.

Попри те, що візуально крапки іноді здаються намистинами, насправді усе намальовано пензликом.

На відкриття виставки завітали друзі та знайомі художниці.

 
 

– Якщо крапочки нерівні, то крім мене цього ніхто не бачить! – сміється Юлія Гринчук

Худониця зізнається, що робить розмітку перед початком роботи (зрештою, так завжди роблять при малюванні мандал). А от кольори вже добирає в процесі. Який на душу ляже, такий і використовує. Двох однакових робіт не буває, але кожна заряджена позитивною енергетикою. Юлія Гринчук каже, що виконувати таку тонку роботу з негативним настроєм просто неможливо.

Деякі мандали вона намалювала за три години. На інші витратила два тижні. «Якось, будучі на морі, поставила собі завдання намалювати 15 робіт за 15 днів. І зробила це», – каже пані Юлія.

– Мені картини Юлії нагадали сніжинки. Їх так само не буває двох однакових. Кожна з них як краплина  крові, у якій відображено дуже багато, – сказала директор крамниці «Офісне мишеня» Галина Байчук.

 

Галина Байчук та Юлія Гринчук (праворуч) в «Офісному мишеняті».
 

– Яка найбільше подобається? – перепитує Юлія Гринчук. – Ви наче про дітей питаєте. Усі подобаються! Я знаю характер кожної роботи, знаю хибу кожної. Коли почала малювати серію, хотіла подарувати людям 25-у годину для відпочинку. Бо усім завжди бракує часу. Завдяки виставці змогла переступити саму себі і вийти на публіку. За жодну роботу не соромно. У кожну вклала свою енергію.

Усі роботи художниця продає, а кошти передає в «Ротарі-клуб» на благодійність. Вартість мандал – від 250 до 400 гривень.


Цю картину Юлія Гринчук малювала на пленері у Воротневі і просто на полотно вліпилася бджола...
 

...ситуацію довелося рятувати і домальовувати краплини золотого меду.

Поруч із старовинним канцелярським приладдям.
 
Ця до Дня Незалежності. Остання роботадзенить для мене. Я ніби чую звук.
Від роботи намальованої у День Незалежності за словами художниці йде звук.
 

 


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.