У волинському місті на громадські ініціативи виділять півмільйона - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
У волинському місті на громадські ініціативи виділять півмільйона

500 тисяч на громадські ініціативи.

Фото з відкритих джерел.

У волинському місті на громадські ініціативи виділять півмільйона

Кошти передбачать у міській скарбниці

17 вересня, на пленарному  засіданні 39-ї сесії Нововолинська міська рада затвердила Положення про громадський бюджет міста.

Бюджет – є частиною міського бюджету, що впроваджує інноваційні механізми залучення громадськості до розподілу коштів міської скарбниці, встановлює та регулює систему взаємодії виконавчих органів та місцевих жителів щодо реалізації проєктів, поданих останніми та які реалізуються за рахунок бюджетних коштів, – інформують на сайті міста.

Щороку на ініціативи мешканців виділятимуть 500 тисяч гривень. Максимальний розмір  одного проєкту становитиме 50 тисяч гривень.

Максимальний розмір одного проєкту становитиме 50 тисяч гривень.

Про основні засади функціонування в місті громадського бюджету розповів автор проєкту рішення заступник міського голови Олександр Громик. Він повідомив, що буде утворена спеціальна комісія з числа  депутатів та працівників виконкому, яка відбиратиме проекти.  Після того  їх перелік оприлюднять на сайті міської для проведення авторизованого голосування. Таким чином оберуть найкращу грмадську ініціативу.

Під час обговорення депутат міської ради Віктор Ромашевський висловив свої зауваження, приміром запитав чому до проєкту рішення не включені селище Благодатне та прилеглі села, які незабаром об’єднаються з містом. Також,на думку Віктора Ромашевського,  робоча група  повинна бути  утворена не розпорядженням міського голови, а виконавчий комітет має затвердити  її персональний склад. Він зауважив, що є обмеження для певної категорії людей, яка не може голосувати через інтернет.

Депутат  висловив незгоду щодо  суми коштів, які передбачені Положенням. Висловив незгоду із тим, щоб проект ініціювала одна особа, мовляв це повинні бути колективні звернення.

Олександр Громик пояснив, що поки не не відбулося об’єднання в ОТГ, то мова йде про бюджет Нововолинська, однак мешканці Благодатного можуть також брати участь у проєкті. Після об’єднання в положення внесуть зміни і воно охоплюватиме громадський бюджет Нововолинської ОТГ, відтак мешканці усіх населених пунктів, які приєднають до міста, зможуть взяти участь у програмі.

 

«Нині мешканці Благодатного не є обмеженні у поданні ініціативи відповідно до рішення. Створення робочої групи розпорядженням міського голови вважаю доцільним, так як це сприяє оперативним діям. Для того, щоб внести якісь кадрові зміни в робочу групу, не треба буде чекати сесії «.

Джерело: Нововолинська міська рада.