Курси НБУ $ 41.78 € 48.84

ПЕРЕВІРКИ ЧИ ЗДИРНИЦТВО?

Одна з проблем, яка гальмує розвиток бізнесу, — перевірки. Про це, а також стосунки суб’єктів господарювання з контролюючими службами йшлося на засіданні «круглого столу», що відбулося в Луцьку. Зініціювало його представництво Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в області...

Євгенія СОМОВА

Одна з проблем, яка гальмує розвиток бізнесу, — перевірки. Про це, а також стосунки суб’єктів господарювання з контролюючими службами йшлося на засіданні «круглого столу», що відбулося в Луцьку. Зініціювало його представництво Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в області.

Як свідчать результати досліджень, проведених однією із незалежних закордонних організацій, майже 80 відсотків українських підприємств було перевірено впродовж року різними контролюючими службами. І кожен п’ятий керівник зізнався, що здійснював неофіційні платежі пожежникам, представникам санітарно-епідеміологічної служби, міліції, податкової адміністрації.
За словами голови правління регіонального відділення Української спілки промисловців і підприємців в області Володимира Гунчика, перевірки нерідко на 50 відсотків повторюють одна одну. І ефективність їх невисока. Власне, підприємці скаржаться не на сам контроль, а на те, що немає системи проведення перевірок.
Перевірки здійснюють майже 40 бюджетних організацій і установ. Чинне законодавство, вважають підприємці і промисловці, нечітко визначило обов’язки контролюючих служб, їх відповідальність у процесі перевірок.
Нині Верховна Рада працює над законопроектом «Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні». Його презентувала на засіданні «круглого столу» голова представництва Держкомпідприємництва України в області Валентина Білецька. Він стане базовим для контролюючих служб. У ньому буде деталізовано права, обов’язки та відповідальність органів державного нагляду під час проведення перевірок, вимоги до актів, приписів і рішень. Новий закон має врегулювати суперечності між контролюючими органами і бізнесом, створити йому кращі умови для розвитку.
Учасники «круглого столу» направили пропозиції, зауваження до законопроекту УСПП, Раді підприємців при Кабінеті Міністрів, Державному комітету України з питань регуляторної політики.
Telegram Channel