Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
Глава МОЗ розповів, хто першочергово повинен отримувати результат ПЛР-тесту

Тести на коронавірус.

Фото з відкритих джерел.

Глава МОЗ розповів, хто першочергово повинен отримувати результат ПЛР-тесту

Степанов також пояснив, чому результати тестів іноді приходять із затримкою

Першочергово проводити тестування полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на виявлення COVID-19 повинні людям з ознаками коронавірусної інфекції або госпіталізованим пацієнтам з ознаками чи пневмонією. 

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 22 вересня, відповідаючи на запитання, чому результати тестування приходять пацієнтам через тиждень або й більше десяти днів, повідомляє Українська Правда.

«Якщо говорити про ПЛР- тестування, то першочергово повинні проводити тестування та максимально швидко повідомляти людей, які мають ознаки коронавірусної хвороби і тих, які безпосередньо госпіталізовані або з ознаками коронавірусної хвороби, або з пневмонією. Це є пріоритетом для того, щоб тест провели максимально швидко», – зазначив Степанов. 

Міністр також розповів, за який час зразок мають доставити в лабораторію для проведення аналізу 

Інколи результати тестів приходять пізніше з вини лікарів або медичних закладів. 

 

«З медичної та технічної точки зор  зразок повинен бути доставлений в лабораторію протягом 48 годин. Все це відбувається, в певному температурному режимі від 2 до 8 градусів», – додав він. 

Глава МОЗ пояснив, як цей процес проходить на практиці. 

«З чого складається ланцюг проходження всіх цих документів – мобільна бригада виїхала в село , взяла зразок, привезла зразок в лабораторію після обіду, а на наступний день він уже завантажується в машину і проводиться процес тестування», – розповів Степанов. 

 

За його словами, інколи результати тестів приходять пізніше з вини лікарів або медичних закладів. 

«Інколи ми повідомляємо лікаря або лікарню, а безпосередньо хворого повідомляють вже на 3-4 день. Це такі поодинокі випадки, які ми виправляємо. Постійно працюють моніторингові групи, які їздять по областях і реагують на ці звернення», – розповів очільник МОЗ.

Джерело: Українська Правда.
Telegram Channel