Митрополит ПЦУ хоче поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.53
Митрополит ПЦУ хоче поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку

А як вам ідея поміняти їх місцями?

Фото Таблоїд Волині.

Митрополит ПЦУ хоче поміняти місцями пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці у Луцьку

Лист на ім'я виконувача обов'язків голови Луцької міської ради Григорія Пустовіта від митрополита Луцького і Волинського Михаїла надійшов 24 вересня

Про це інформу «Таблоїд Волині» з посиланням на «Вісник» та депутата Луцькради Павла Данильчука.

«Багато років і доволі часто ми чуємо здивування як лучан, так і гостей міста, що пам’ятник Лесі Українці стоїть навпроти Волинського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Шевченка, а Шевченкові – навпроти головному корпусу Волинського національного університету ім. Лесі Українки», – йдеться у зверненні.

Здійнити це, на його думку, найкраще до 150-ліття з дня народження Лесі Українки, тобто, до 25 лютого 2021 року.

У ПЦУ переконані, що невідповідність розміщення монументів – очевидна. Священники зауважили, що існує декілька варіантів вирішення цього питання: перейменувати Театральний майдан на майдан Лесі Українки, а центральний парк міста назвати на честь Шевченка; змінити назви драмтеатру та університету на відповідні до пам'ятників, розташованих поруч з ними.

Втім, оптимальним варіантом митрополит Михаїл вважає «переставити пам’ятники місцями». Здійнити це, на його думку, найкраще до 150-ліття з дня народження Лесі Українки, тобто, до 25 лютого 2021 року.