Уже третій день підспівую собі: «Там молоко парним ще п’ють…» (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
Уже третій день підспівую собі: «Там молоко парним ще п’ють…» (Відео)

Головні фронтмени «Очеретяного кота» – Микола Доляк і Роман Кріль.

Фото з фейсбук-сторінки гурту.

Уже третій день підспівую собі: «Там молоко парним ще п’ють…» (Відео)

Мені також, як і авторці листа – переможниці конкурсу історії пошуку відповіді на запитання, так само хочеться завести продовження цієї пісні

Тим паче, що гурт, який її виконує, ні слухом, ні духом не відає, що, аби придобритись до Грицька Григоровича Гарбуза, йому в якості хабара приносили красиво оформлений спіонерений в інтернеті їхній альбом. І хоч «хабарництву у нас – бій», зізнаюся, не зумів встояти перед спокусою і прийняв цього «троянського коня» – диск. Хоч потім, звісно, і пожалів, бо це був не подарунок, а підлабузництво.

Але годі про сумне – час нагадати запитання, відповідь на яке частково вже озвучив.

«Гарбуз із секретом» – 39 (2020)

Коли я вмикаю цю оптимістичну пісню про спільну назву двох «братів», наш редакційний водій Микола Васильович одразу жартує: «Так, треба звикати до землі». А оце днями почав бідкатися, чому ще й досі не розпочався сезон «ярмаркування» більшого брата? Бо меншого у нас шанують цілорічно. Переконаний — ви теж.

А драйвову композицію виконує чудовий гурт, пов’язаний з однією відомою всім твариною і піснею про зажурений ліс. Є в ній згадка і про особливий білий напій, і транспорт, яким спершу навчився керувати в житті наш водій (не ровер і не електросамокат), і про те, чим пахне в рідному краї, і навіть про особливу посмішку під дим цигарок (хто подумав про куріння «травки» – збочені у того думки. Г. Г.). Щоправда, про кого конкретно з «братів» співається, не зрозуміло. Тому- то ми їх обох і заховали, аби ви відгадали їхню спільну назву.

Що знаходиться у гарбузі?

 

Одразу скажу, що сьогодні ми маємо дві переможниці конкурсу історій пошуку правильної відповіді, які отримають по 125 гривень призових. Тож і надаємо їм слово.

«Прочитавши завдання, твердо вирішила його розгадати, адже мова йде про оптимістичну пісню, а співати я люблю, – написала нам Віта Бобко із села Затурці Локачинського району Волині. – До справи долучила всіх мешканців нашої оселі, які, хоч і чинили опір, проте висували свої припущення. На словосполученні «пісня про зажурений ліс» мама видала думку, що це слова із пісні «Очерет мені був за колиску». Ну, думаю, добре, є очерет, а що ж далі? Починаю згадувати відомі «очеретяні» гурти, врешті залізла до гугла і натрапила на «Очеретяний кіт» (ооо, думаю, ось і тварина). Зізнаюся, вперше чую про них, хоча натрапила на інформацію, що цей фольк-рок-гурт був заснований ще 1995 року – стаж чималенький, і я навіть не знаю, чиє це не допрацювання — моє (народилася в СССР і виросла на російській попсі), чи наших вчителів, які теж не поспішали прищепити нам любов до української музики… Переконалась: пісні цих хлопців — мегакруті (передайте вашому редакційному водієві, що він слухає гарну музику!). Гурт співає про життя простих людей, черпає ідеї пісень із мандрівок. «Очеретяний кіт» має творчу резиденцію в селі Демидівка Вінницької області у хаті-мазанці, де влаштовує пісні біля вогнища, приймає друзів, туристів. Через це їх називають «хата-маза-рок-гурт» (ледь не «мазафака» – американський вульгаризм – ☺). У своїй музиці використовують етнічні, фольклорні елементи, блюз, джаз. А ще я почала їх поважати, бо вони часто їздять на Схід і влаштовують концерти нашим захисникам. Серед пісень помітною є композиція «Буряки» (слова і музика Миколи Доляка), які я слухаю вже третій день. Наша, сільська, рідна. У ній ідеться про чоловіка, який прибув із міста на малу батьківщину і розказує, що це місце, де п’ють парне молоко, де повітря пахне сіном і на підводі дід Павло підвезе до села, маючи на обличчі посмішку з сивим димком, а він вдома буде збирати БУРЯКИ (вони сьогодні і знаходяться у гарбузі). Гарне завдання!!!»

«Коли я переглянула чергове новеньке завдання, то в голові одразу виникло дві думки, – зізнається нам у листі Тетяна Репетило із села Гуляйполе Катеринопільського району Черкаської області. – Перша: цікавий у вас водій — і гумор у нього дуже цікавий (Миколо Васильовичу Денисюк, сподіваюся, у вас ще не з’явився німб після сьогоднішніх дифірамбів. – Г. Г.). Друга: що ж у тій оптимістичній пісні такого співається, аби так можна було жартувати?! Поясню, чому з’явилися у мене такі думки. Моя знайома бабуся, коли бачила, як людина поважного віку робила щось, м’яко кажучи, нехороше, говорила: «Їй (йому) вже до землі звикати пора, а вона (він) дурнею мається» ☺. Потім перечитала завдання ще раз – і в голові з’явилося ще дві думки. Одна з них: оскільки гурт пов’язаний із відомою всім твариною, то, напевне, назва цієї тварини входить і до назви групи; інша про те, що ці «брати» ростуть у землі. Тут таки пригадався відомий вінницький гурт «Очеретяний кіт», пісні якого я неодноразово слухала, і в думках з’явилися буряки. Хоча разом із ними виникли й сумніви, бо серед буряків три брати: цукровий, кормовий і столовий, а в завданні йдеться про двох братів (респект вам, пані Тетяно, круто підловили Гарбуза! – Г. Г.). Але нічого новенького не згадалося і не придумалося, а буряки міцно трималися в моїх думках і нікуди не дівалися, тому вирішила поради в дядька Гугла спитати. Поєднала групу «Очеретяний кіт» із буряками і отримала у відповідь від дядька Гугла чудовий подарунок – пісню «Буряки» у виконанні групи «Очеретяний кіт», яку із задоволенням і послухала»…

Поєднала групу «Очеретяний кіт» із буряками і отримала у відповідь від дядька Гугла чудовий подарунок – пісню «Буряки» у виконанні групи «Очеретяний кіт», яку із задоволенням і послухала»…

Ось ці дві пані – Вікторія БОБКО і Тетяна РЕПЕТИЛО — й стають переможницями конкурсу пошуку історій правильної відповіді та будуть винагороджені 125 гривнями (кожна!) призових. Крім них, есемес зі словом «БУРЯКИ» надіслав і Василь МОМОТЮК із села Росошани Кельменецького району Чернівецької області, який отримає 100 гривень призових.

Нам же час оголошувати нове запитання.

«Гарбуз із секретом» – 42 (2020)

 

Цього разу фотозапитання. Маєте на цій світлині переставити один сірник так, щоб виправити математичну неточність. Тоді цифру, якою позначений це запалок, піднесіть до третього степеня і відніміть від результату 177. Це число ми і заховали.

Що знаходиться у гарбузі?

Відповідь треба надіслати до 25 жовтня тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «Коронавірус», «Три ведмеді», «Вадим Гетьман»).

Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох. А ще спеціальний приз – 150 гривень – отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну (tsikava.gazeta@gmail.com) найяскравіше опише, як розгадував завдання.

Нехай вас атакують лише гарбузовіруси! Тим паче, що вже незабаром наш конкурс матиме й відеоваріант. Тож стежте за сайтом volyn.com.ua і, звісно, за «Цікавою газетою на вихідні».

До зустрічі!


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.