У Львівській лікарні, яку очолює волинянин, зробили унікальну операцію на серці без розрізу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.50 € 34.15
У Львівській лікарні, яку очолює волинянин, зробили унікальну операцію на серці без розрізу

Сучасна медицина може все.

Фото зі сторінки лікаря.

У Львівській лікарні, яку очолює волинянин, зробили унікальну операцію на серці без розрізу

Без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б

У Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги прооперували серце жінці без жодного розрізу.

Про це розповів у фейсбуці головний лікар Олег Самчук, який, до слова, раніше очолював Ковельське МТМО.

«Відбулася унікальна операція – транскатетерна імплантація аортального клапана. Іншими словами: цілий клапан до серця пацієнтки лікарі доправили без жодного розрізу – через прокол шкіри», – розповів головний лікар.

Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? - Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька!

Пацієнтка – 80-річна жителька Львівщини. До львівських лікарів жінка потрапила вже у вкрай важкому стані – із набряком в ногах і рідиною в легенях. Діагноз: критичний аортальний стеноз.

«Через вік клапан у її серці «закам’янів», замість отвору у 3 см, у серці була дірочка розміром 0,8 мм. Воно не могло прокачувати кров, працювало з потрійним навантаженням, страждали всі органи. Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б», –розповів Олег Самчук. 

За його словами, якби ця жінка жила, наприклад, у Польщі, їй би одразу поставили клапан через судину. Адже там, як і у всьому сучасному світі, цей метод широко практикують. «Тому ми вирішили, що несправедливо лишати шансу жити бабусю, яка ще хоче побавити своїх правнуків, лише тому, що вона українка, а не полячка, і коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону», – 

 

 

Операція відбулася вчора. Її робили фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі, який має величезний досвід. У центрі, де він працює, за рік роблять сотню таких втручань. Лікарі через маленький прокол у шкірі лікарі ввели протез до стегнової артерію, а потім – у серце.

Пацієнтка опритомніла ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітини, тривалого наркозу і апарату штучного кровообігу, вона не потребує відновлення та реабілітації. Вже за день-другий жінку випишуть.

 

 

Олег Самчук розповів, що лише за рік з подібними проблемами до лікарні потрапляє більше, як десять людей, тож лікарі ма просють намір просити державу закуповувати такі протези, аби кожному, хто звернеться до них, могли відповісти:

«Навіть якщо Вам 80 років і Ви маєте критичну хворобу серця, але через вік не здатні пережити традиційної операції – ми будемо боротися за Ваше життя».

 

Сучасна медицина може все.
Сучасна медицина може все.

 

Джерело: Фейсбук.