Маніпуляції та неправда: експерти детально розібрали послання Зеленського - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.68
Маніпуляції та неправда: експерти детально розібрали послання Зеленського

Сьогодні президент Зеленський виступив у Верховній Раді із щорічним посланням.

Фото euroin.org.ua.

Маніпуляції та неправда: експерти детально розібрали послання Зеленського

Експерти громадської організації «Європейський інститут» оперативно проаналізували головні тези з виступу Володимира Зеленського у Верховній Раді і прийшли до висновку, що його промова є набором маніпуляцій, перекручень, а то й відвертої брехні, які мають дуже віддалений стосунок до реальності

Зокрема, експерти наголошують, що попри оптимістичні заяви Зеленського про боротьбу з коронавірусом,  Україна стала яскравим прикладом того, як непродумано та неефективно запроваджений карантин завдає економічних збитків бізнесу і країні загалом, але при цьому не дає необхідного ефекту зменшення темпів поширення інфекційного захворювання. Україна фактично провалила боротьбу з COVID-19. З Фонду боротьби з коронавірусом вилучено 35 млрд грн на піар-проект Зеленського «Велике будівництво». Це нагадує політику Радянського Союзу, коли під час голоду держава експортувала хліб на Захід – порівнюють експерти.

Це нагадує політику Радянського Союзу, коли під час голоду держава експортувала хліб на Захід – порівнюють експерти.

Боротьба з корупцією була головною надією для багатьох з тих, хто проголосував за Зеленського. Однак факти свідчать про протилежне – Україну накрила хвиля корупції. Ознаками зростання рівня корупції в Україні є поділ сфер інтересів між декількома впливовими гравцями в оточенні президента, поява нових корупційних схем на місцевому рівні: фінансова «махновщина», якій не перешкоджає центральна влада, ухвалення органами влади рішень, вигідних конкретному олігарху, наростання проблем з виконанням бюджету в Україні.

Зеленський відверто маніпулює, коли говорить про прийняття закону про імпічмент Президента  як про його «здобуток». Закон про імпічмент виписаний таким чином, що реалізувати його неможливо.

Так само і з «недоторканністю» депутатів. Це брехня від Зеленського – сьогодні депутата не менш складно притягнути до відповідальності. Бо замість недоторканості у вигляді рішення ВРУ про згоду Зеленський запровадив недоторканість депутатів через рішення про згоду Генерального прокурора.

Зеленський не виконав обіцянки припинити війну на Донбасі. «Мирні ініціативи» Зеленського розпочалися з відмови від миротворчої місії – одного з найкращих проектів української дипломатії, у якому президент Порошенко переконав міжнародних партнерів  України. Але ця тема дуже дратувала Росію. Натомість Зеленський активно просував ідею розведення військ (де-факто – відведення українських військ з облаштованих місць).

Зеленський намагається просувати російську дезінформацію про відповідальність тих, хто зупиняв російську агресію у 2014 році. Йдеться про тих, хто зміг за кілька місяців створити нову армію і побудувати ефективне тилове забезпечення. Разом з тим, саме при Зеленському у час війни з Росією не виконується державне оборонне замовлення.

Експерти також зауважили, що Зеленський у своєму посланні не сказав про різке падіння ВВП ще до пандемії; про повний провал із наповненням Держбюджету; про виконання обіцянок перед Коломойським за його підтримку на президентських виборах; про те, що будівництво доріг при Зеленському внаслідок корупції стало дорожчим більш ніж удвічі; про відновлення корупційних схем на митниці і на державних підприємствах – за півтора року державні підприємства, які працювали з прибутком, зараз у збитках. Про зрив спецоперації по затриманню найманців ПВК Вагнера. І про те, що завдяки Зеленському Україна стала фігурантом скандалу з імпічментом у США та мало не втратила двопартійну підтримку з боку республіканців та демократів.

Джерело: euroin.org.ua