У громаді під Луцьком безплатно обстежили жінок на мамографі: у 50% оглянутих виявили патологію (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.68
У громаді під Луцьком безплатно обстежили жінок на мамографі: у 50% оглянутих виявили патологію (Відео)

Жінки прийшли на обстеження.

Фото Суспільного.

У громаді під Луцьком безплатно обстежили жінок на мамографі: у 50% оглянутих виявили патологію (Відео)

У Волинський обласний медичний центр онкології щороку звертається все більше пацієнток молодші 40-ка років

На території Княгинівської ОТГ впродовж кількох днів працює виїзний рентгенологічний мамограф. В 50% обстежених жінок виявили патологію, розповіла сімейна лікарка громади Людмила Левчук.

Працював пересувний мамограф також у Зміїнці. За 5 годин роботи рентген обстежив 38 жінок, – йдеться в сюжеті Суспільного Волині.

Усі знімки в кінці робочого дня, передають в центр раку. Даний апарат дає можливість розгледіти ущільнення від декількох міліметрів, тоді лікарі вже визначають чи доброякісне утворення чи злоякісне. Рентген-лаборант Євгеній Приймак розповів, що апарат за робочий день може прийняти 35-40 жінок. 

 Волинянки із запізненням звертаються до лікарів, коли вже виявляють 3 і 4 стадія. 

Як розповів керівник обласного медичного центру онкології Юрій Малімон, понад 230 випадків захворювання на рак молочної залози виявили цього року. Каже: волинянки із запізненням звертаються до лікарів, коли вже виявляють 3 і 4 стадія. Якби жінки хоча б раз на два місяці оглядали свої груди, витратили на це 10 хвилин, то могли б вчасно отримати медичну допомогу, каже лікар.

 

 

 

Рак молочної залози молодшає. У Волинський обласний медичний центр онкології щороку звертається все більше пацієнток молодші 40-ка років, розповів керівник установи Юрій Малімон. За його словами, почастішали випадки виявлення захворювання на рак молочної залози у 20-річних волинянок. При цьому, каже лікар, у молодшому віці перебіг хвороби триває важче, ніж у старшому.

 

За словами Юрія Малімона, щорічно на пересувному мамографі обстежують 6 тисяч пацієнток. Каже: близько у трьохсот виявляють захворювання на рак молочної залози.

 

Джерело: Суспільне. Волинь.