На коронавірус антибіотики не діють: інфекціоніст пояснив, чому й коли їх призначають - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.78
На коронавірус антибіотики не діють: інфекціоніст пояснив, чому й коли їх призначають

Антибіотики не лікують.

Фото ілюстративне.

На коронавірус антибіотики не діють: інфекціоніст пояснив, чому й коли їх призначають

Лікар не радить самовільно приймати антибіотики, бо це погіршує природні захисні сили імунітету, сприяє появі власних антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів

Хворим на коронавірус антибіотики призначають у разі загрози розвитку бактеріальної пневмонії, яка виникає на тлі зниження імунітету. «Профілактичне» лікування цими препаратами, як показує практика, неефективне. Безконтрольний нераціональний прийом АБ спричинить антибіотикорезистентність у населення у майбутньому. Це серйозна небезпека.

Про це Gazeta.ua розповів  столичний інфекціоніст Євген Дубровський.

«Covid-19 – респіраторний вірус. Антибіотики на нього не діють. У лікуванні коронавірусної хвороби очікувати ефекту від них – марна справа. Але є інші супутні моменти, коли призначення буде цілком коректним та необхідним. У багатьох перебіг захворювання досить легкий. Але певна група переносить його важко, бо порушено базовий стан імунної системи. На це впливає маса чинників. В основному це набуті проблеми з імунітетом та важкі супутні захворювання. На тлі зниженого імунітету швидко приєднується бактеріальна флора та розвиваються пневмонії. Саме в контексті появи бактеріальної пневмонії і призначаються антибіотики, - розповів Євген Дубровський.

За словами лікаря, пневмонія розвивається не в усіх. Відповідно, не всім показано призначення антибіотиків. Раннє, необґрунтоване, нераціональне їх використання шкодить пацієнту та затягує термін одужання.

«Профілактичне» призначення антибіотиків є серйозною лікувальною помилкою. Але треба бути уважним до стану хворого та вчасно побачити ускладнення, одним з яких може бути пневмонія», - додав інфекціоніст.

Пневмонія розвивається не в усіх. Відповідно, не всім показано призначення антибіотиків. Раннє, необґрунтоване, нераціональне їх використання шкодить пацієнту та затягує термін одужання.

Лікар не радить самовільно приймати антибіотики, бо це погіршує природні захисні сили імунітету, сприяє появі власних антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів.

«Порушені строки та схема прийому антибіотика не вбивають бактерії, а лише загартовують останніх та роблять дуже небезпечними в майбутньому. І зрештою, аж ніяк не покращують прогноз чи перебіг захворювання. На Covid-19 антибіотики не діють!» - додав лікар.

 

 

Хворим на коронавірус, яких не госпіталізовано, за появи незрозумілих чи небезпечних симптомів, а також за відсутності покращення вже на 5-6 добу, радить не панікувати, а звертатися до лікаря за кваліфікованою допомогою. Подальше самолікування є неефективним.

Джерело: Gazeta.ua