Курси НБУ $ 41.82 € 48.79
ОЦІНКА УЧНЯМ І ВЧИТЕЛЯМ

Волинь-нова

ОЦІНКА УЧНЯМ І ВЧИТЕЛЯМ

Минулої суботи завершилося зовнішнє незалежне тестування, оцінювання знань у 901 випускника шкіл Волині за вибором — з математики та історії...

Анастасія ФІЛАТЕНКО

Минулої суботи завершилося зовнішнє незалежне тестування, оцінювання знань у 901 випускника шкіл Волині за вибором — з математики та історії.

Щоправда, як сказав начальник обласного управління освіти і науки Михайло Попович, на тестування не прийшло в різних регіонах Волині 19 учнів. Першого разу таких мали лише п’ятеро і то вони були відсутні з дуже поважних причин.
В одному з Луцьких центрів такого тестування — у школі № 24, коли проводилося зовнішнє оцінювання знань з української мови, не з’явився один учень з поважної причини. А от минулої суботи, як зазначив із задоволенням відповідальний по центру зовнішнього оцінювання, директор цієї школи Сергій Скороход, — всі учні, які попередньо подали в своїх школах заяви на це тестування, були присутні.
Перед початком тестування всі 18 інструкторів, з них дев’ять старших, зібралися в методичному кабінеті на попередній інструктаж, який провів Сергій Скороход і видав старшим інструкторам необхідні документи перед початком тестування, у тому числі й пакети із тестами із історії та математики. І за всі видані матеріали інструктори, а це вчителі з різних шкіл міста і профтехучилищ, до того ж, як правило, це вчителі, які викладають у своїх навчальних закладах інші предмети, відмінні від тих, які заявлені в тестуванні, розписуються в спеціальному бланку.
Із запрошеннями і паспортами учнів зустрічає на порозі класної кімнати інструктор. На дверях — список. Спілкуюся з випускниками, які вже зайшли до класу. Дмитро Камець ще під враженням останнього дзвоника у своїй Луцькій загальноосвітній школі № 16. Він уже пройшов перше тестування з української мови. Вірить у те, що отримає хороші бали. Бо працював у школі під час навчання наполегливо. Мріє вступати до Харківської юридичної національної академії імені Ярослава Мудрого. Якщо з двох предметів, тобто української мови та історії, набере високі бали на тестуванні, і їх зарахують в академії, як це обіцяють у Міністерстві освіти і науки, то все ж йому доведеться складати там вступні екзамени з права та української літератури. Так трапилось, що у цьому ж класі зустріла і його ровесницю з цієї ж школи Тетяну Сидорук, яка має намір вступати до Волинського університету імені Лесі Українки на факультет міжнародних відносин.
– З нашої школи 13 випускників мають право пройти зовнішнє тестування,— каже Тетяна. — Наші учні є серед тих, хто складає сьогодні тести з історії і математики. Наполегливо готуватимусь до інших шкільних випробувань і екзамену з іноземної мови в університеті.
Тих учнів, хто обрав історію, менше. Їх у класі по десять чоловік. Тести з математики складатимуть у шести класах по дванадцять учнів. Кожен за окремим пронумерованим столом. Рівно об 11-ій годині старший інструктор Ольга Нижник зачитує правила поведінки під час тестування. Разом з учасницею тестування Лєною Бортник перевіряють цілісність спецпакета, в якому тести і ще один пакет, де зберігатимуться виконані учнями роботи і який буде заклеєно, знову ж таки у присутності всіх учнів та участі одного з них, щоб передати спецзв’язківцю, котрий відвезе пакети в Київ, у Центр зовнішнього тестування.
Разом зі своєю колегою старший інструктор роздає спецлисти, на які наклеюють штрихкоди. Випускники отримують тести з історії і починається над ними робота. Журналісти залишають клас.
Зовні учні спокійні. А попереду у них, звичайно, хвилювання. Адже, незважаючи на запевнення керівництва Міністерства освіти і науки, що всі вищі навчальні заклади мають зараховувати результати зовнішнього тестування при вступі абітурієнтів, вже нині знаходять якісь свої умови, щоб все-таки провести вступні екзамени до вищих навчальних закладів по-своєму.
Міністерство навіть висловило погрози — не підпише контрактів на подальшу роботу тим ректорам, які його не послухають. Тож, як то кажуть, поживемо, пробачимо, які будуть результати експерименту. Адже держава планує наступного року провести незалежне тестування для всіх випускників шкіл.
Telegram Channel