Грип чи коронавірус: як виявити COVID-19 вчасно - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Грип чи коронавірус: як виявити COVID-19 вчасно

Дотримуйтеся правил карантину!

Фото Pixabay.

Грип чи коронавірус: як виявити COVID-19 вчасно

Як відрізнити коронавірус від грипу та застуди за симптомами і перебігом хвороби

Попри те, що в Україні зараз пандемія коронавірусу, інші поширені осінні захворювання нікуди не поділися. Українці як і раніше хворіють на грип, застуду, ангіну та інші ГРВІ. Ці захворювання дуже схожі на ранній стадії. Однак у кожного з них є характерні симптоми, які допоможуть визначити захворювання.

Перші симптоми  коронавірусу – сухий кашель, слабкість в тілі, біль в м'язах і кістках, температура вище 37 градусів. Може з'явитися почервоніння очей, світлочутливість, втрачається нюх і смак. Хвороба протікає середньо-важко, іноді виникає пневмонія.

Симптоми хвороб

Застуда. Ранок починається з першіння в горлі, нежиті, закладеного носа, підвищеної температури. До середини дня з'являється кашель, біль в горлі, нежить, головний біль. Наступного дня симптоми приблизно такі ж. За тиждень людина повністю одужує, з кожним днем їй стає все краще.

Грип. Погане самопочуття починається різко з самого ранку. Людина відчуває головні болі, кашель, ломота в тілі, втома, озноб. Температура дуже висока - близько 39 градусів. Хвороба протікає набагато важче застуди. До п'ятого-шостого дня людина відчуває поліпшення симптомів.

Коронавірус. Перші симптоми - сухий кашель, слабкість в тілі, біль в м'язах і кістках, температура вище 37 градусів. Може з'явитися почервоніння очей, світлочутливість, втрачається нюх і смак. Хвороба протікає середньо-важко, іноді виникає пневмонія.

Характерні риси коронавірусу

Деякі відмінні ознаки коронавірусу дозволяють відрізнити його від інших хвороб. Однак поставити діагноз без тесту не можна.

Втрата смаку і нюху. Втрата нюху - це дуже яскравий симптом коронавірусу, який рідко зустрічається при інших ГРВІ. Смак і нюх пропадають різко і повністю приблизно на 3 день захворювання, а повертаються в середньому через півтори-два тижні.

Хвилеподібний перебіг хвороби. При коронавірусі хвороба іноді протікає «хвилями»: хворому стає краще на кілька днів, потім він знову відчуває погіршення симптомів, потім полегшення і так далі. При інших ГРВІ чітко виділяються стадії хвороби і одужання.

Задишка. Хворі з коронавірусом можуть відчувати задишку навіть після легкого фізичного навантаження або невеликої прогулянки. 

Нежить. При коронавірусі хворі рідко страждають від сопливості, а кашель у них зазвичай сухий. 

Пневмонія. Пневмонія є найпоширенішим ускладненням коронавірусу і часто розвивається на 4-5 день захворювання. При цьому хворий може навіть не здогадуватися про пневмонію. Визначити її можна на КТ. При грипі ускладнення у вигляді запалення легенів розвивається при тяжкому перебігу захворювання. Середній час появи при грипі - через 9-10 днів. 

Нагадаємо, будуть помирати: скільки ще українців піде з життя через коронавірус.