Від грипу на Волині вакциновано лише 786 осіб - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.71 € 33.08
Від грипу на Волині вакциновано лише 786 осіб

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло близько 36 тисяч мешканців області, що на 6,2 тис. більше ніж попереднього епідемічного сезону.

Фото ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Від грипу на Волині вакциновано лише 786 осіб

За даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського Центру по контролю за хворобами, активність грипу серед країн — сусідів протягом попереднього тижня перебувала на міжсезонному рівні, крім Словаччини, де спостерігалося спорадичне поширення випадків захворювань на грип

 За даними Центру громадського здоров’я, циркуляція вірусів грипу в Україні не зареєстрована, інформує ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» .

За даними рутинного епідеміологічного нагляду за гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) протягом останнього тижня в області захворіло понад 6 тис. волинян, із них 35% — діти віком до 17 років (2,1 тис.). Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 83% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

За даними ру.инного епідеміологічного нагляду за гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) протягом останнього тижня в області захворіло понад 6 тис. волинян

Захворюваність в нинішньому епідсезоні вища від показника за аналогічний період минулого року на 27 % і перевищує епідемічний поріг в загальному на 2%. Локальні перевищення зареєстровано у Володимир-Волинському районі (на 20%), Локачинському районі (на 15%) та Луцькому районі (на 38%).

Перевищення епідемічного порогу захворюваності ще не означає початок епідемії грипу. Найчастіше це типовий для даної пори року та цілком очікуваний епідемічний підйом захворюваності.

Інтенсивний показник захворюваності становить 584 на 100 тисяч населення і вищий від середнього по Україні на 35%.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло близько 36 тисяч мешканців області, що на 6,2 тис. більше ніж попереднього епідемічного сезону.

Незважаючи на дотриманння усіх карантинних заходів, лише щеплення є найдієвішим засобом профілактики грипу і його ускладнень.

З початку епідемічного сезону в області вакциновано 786 осіб, із них 317 – це особи із групи ризику.

Прості речі, котрі можуть вберегти від хвороб:

  1. Частіше мийте руки з милом, особливо після контакту з поручнями, предметами загального використання, якщо ви не маєте можливості помити руки, використайте антисептик на основі спирту;
  2. Одягайтеся відповідно до погоди й тримайте ноги в теплі;
  3. Харчуйтеся збалансовано, вживайте вітамінізовані продукти;
  4. Уникайте контактів із хворими особами, тримайте дистанцію не менш як 1 м від людини з ознаками захворювання;
  5. Частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання (віруси не люблять свіже повітря і швидко гинуть у ньому);
  6. Повноцінно спіть.
Джерело: ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»