Волинським громадам передадуть сільськогосподарські землі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Волинським громадам передадуть сільськогосподарські землі

Землю – громадам.

Фото ілюстративне.

Волинським громадам передадуть сільськогосподарські землі

Уряд ухвалив деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин

Кабінет міністрів запустив процес передачі сільськогосподарських земель утвореним територіальним громадам. Відповідну Постанову №1113 уряд ухвалив 16 листопада.

Документом передбачено передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність з 17 листопада 2020 року, 

Зокрема, в комунальну власність передають державні ділянки сільгосппризначення, включені до переліків земельних ділянок, права на які виставляються на земельні торги, після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди. А також громадам передаються ділянки, щодо яких надані дозволи на розроблення документації із землеустрою, якщо до 15 грудня 2020 року документацію із землеустрою не подадуть на затвердження до територіальних органів Держгеокадастру.

Загалом в комунальну власність передаються понад 2 мільйони гектарів сільгоспземель, повідомив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко. За його словами, у Волинській області йдеться орієнтовно про 65 тисяч гектарів землі для місцевих громад.

У Волинській області йдеться орієнтовно про 65 тисяч гектарів землі для місцевих громад.

 

Нагадаємо, у жовтні 2020 року керівник Держгеокадастру зробив гучну заяву: в Україні через різні земельні схеми вивели з державної власності понад 5 мільйонів га сільськогосподарських земель. Проте на місцях про це знали давно. Так, до прикладу, киянам роздавалися землі біля Шацьких озер «під городи».

Це стало можливим, бо землі, які розташовані за межами сільських рад, роздавав Держгеокадастр. В області не раз нарікали, що на Волині (та й не тільки) діє така шахрайська схема: підставних осіб за гроші «просять» написати заяву на отримання 2 гектарів для ведення сільського господарства, а потім ці люди земельні ділянки передають «потрібній» особі. І так виходить, що після затвердження Держгеокадастром у «потрібної» людини опиняються десятки, а то й сотні гектарів земель громади.

 

 

Детальніше про цю шахрайську схему йшлося в розслідуванні Інформаційного агентства Волинські Новини «Як розкрадають сотні гектарів волинської землі через підставних осіб».

Відповідно до виданої урядом Постанови, Держгеокадастр повинен прискорити проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності. А органам місцевого самоврядування рекомендується зареєструвати право комунальної власності на отримані земельні ділянки сільгосппризначення у порядку, встановленому законом, звернувшись до обласних управлінь Держгеокадастру з необхідною документацією.

Джерело: Урядовий портал, ІА Волинські новини