Що відомо про новоообраного мера Рівного: не любить геїв, Хелловін й товаришує з Турчиновим - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.20 € 34.15
Що відомо про новоообраного мера Рівного: не любить геїв, Хелловін й товаришує з Турчиновим

До цього політик очолював Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ.

Фото з особистої фейсбук-сторінки Олександра Третяка.

Що відомо про новоообраного мера Рівного: не любить геїв, Хелловін й товаришує з Турчиновим

Ректор Рівненської духовної семінарії і академії Християн віри Євангельської Олександра Третяк переміг на виборах міського голови

Біографія

Народився 13 грудня 1985 року у селі Липне Волинської області, вказано у автобіографії Олександра Третяка, яку він додавав до заяви на посаду представника від громадськості до складу поліцейської комісії регіону у березні 2020 року. Детальні відомості про політика, який став Рівненським міським головою, зібрав сайт «4 влада».

Освіта

У 2003 році закінчив Липненську ЗОШ І-ІІІ ступенів та вступив до МЕГУ ім. С. Дем’янчука, факультет романо-германських мов. 

У 2008 році отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Мова та література (англійська)». 

У 2007 році вступив до Львівської богословської семінарії та прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача.

У 2010 році отримав диплом магістра цієї семінарії за спеціальністю «Практичне богослов'я». 

Кар’єра

У 2007 прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача.

У 2012 році очолив навчальний заклад Рівненська духовна семінарія і Академія ХВЄ, де і працює донині.

Читайте також: Волинськими містами керуватимуть аж три Поліщуки.

Політична і громадська діяльність

2009-2014 роки учасник місії з реалізації освітніх та медичних проєктів для дітей в африканських країнах Гані та Буркіна-Фасо, вказано у Вікіпедії.

З 2014-го року волонтер в зоні АТО.

2017-2019 роки – керівник Руху Реформації в Рівненській області.

У 2018 році координував ходу за традиційні сімейні цінності, яку назвали «Святом сім'ї».

З 2019 року координатор спілки релігійних та громадських організацій «Всеукраїнський собор» у Рівненській області.

2017-2019 роки – ведучий програми інтерв’ю «Інша перспектива» на телеканалі «Рівне1».

У березні 2020-го під час карантину ініціював рух #ДопоможиЛікарю, або «Підвези медика», ціль якого розвозити працівників лікарень до роботи власним авто.

25 серпня 2020 року Олександр Третяк написав у фейсбуці, що домовився з мером міста Федерал-Вей у США про налагодження партнерських стосунків з Рівним. У результаті – мер американського міста визначив 24 серпня Днем України у своєму регіоні.

У 2020 балотувався на міського голову Рівного, а також у депутати Рівнеради від партії «Європейська солідарність».

Політик гостро критикує рух ЛГБТ+. На своїй сторінці у фейсбуці називає його представників збоченцями, а сам рух «агресивною ідеологією» та підтримує акції проти «Маршу рівності». 

Погляди

У жовтні 2019-го Олександр Третяк прославився виступом на сесії міської ради, де просив заборонити рекламу Хелловіну. Назвав зображення дівчини на білбордах із закривавленим обличчям та забинтованими руками прямою пропагандою суїциду та насилля.

Окрім цього, політик гостро критикує рух ЛГБТ+. На своїй сторінці у фейсбуці називає його представників збоченцями, а сам рух «агресивною ідеологією» та підтримує акції проти «Маршу рівності». 

– Моя позиція щодо ЛГБТ грунтується на тому, що кожен має право на свою думку без нав'язування її іншим, – каже Олександр Третяк.

– Я в своїй активності виступав завжди проти того, щоб ідеї ЛГБТ нав'язувались нам в освітньому просторі, зокрема в школах. Хто з ким хоче жити, ходити, триматись за руки – мені байдуже. Чоловік з чоловіком, жінка з жінкою – без проблем. Але нав'язування через шкільні програми, підручники, через нав'язування в Міністерстві освіти цих гендерних речей – ми виступали проти цього.

Також не підтримує Олександр Третяк ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). 

За словами політика, в деяких країнах Європи конвенція підписана, але не ратифікована. А деякі з тих, що ратифікували хочуть від неї відмовитись. У цей приклад ставить Туреччину. 

– Стамбульська конвенція має на меті інтегрувати в наше законодавче поле поняття «гендерних ролей». Ми говоримо про гендер, як про стать чоловіка та жінки, але нам хочуть нав'язати дещо більше. На даний момент, це вже набагато ширше, це поведінкові ролі ось цих ЛГБТ+.

Цей аргумент проти ратифікації Конвенції Уповноважена уряду України з питань гендерної політики Катерина Левченко вважає підміною понять і небажанням послідовників «традиційних сімейних цінностей» надавати жінкам рівні права з чоловіками.

– Є жіноча і чоловіча стать. Інші види гендерів, які можуть бути: інтер, бі, к'ю, вай і так далі – до певного періоду всі ці речі вважалися психологічними хворобами, – каже Олександр Третяк. – Варто задуматись, чому довгий період це вважалось психологічним збоченням, а в останні роки чомусь десь зникло і було змінено.

– Ви балотуєтесь від партії «Європейська солідарність». Чи не суперечить ваша ідеологія ідеям європейського суспільства, де толерантно ставляться до ЛГБТ руху, де в деяких країнах дозволені одностатеві шлюби, де ти можеш виходити на «Марші рівності» і тебе не поб'ють? – журналістка. 

–  В нас все аналогічно. Ми виключно стоїмо проти того, щоб в освітній компонент не нав'язувати нам цих речей.

Родина

Матір Олександра Третяка – Надія Федорівна 1958 року народження. Батько – Віталій Феодосійович 1958 року народження.

Сестра Телепей (Третяк) Тамара Віталіївна 1981 року народження. Брат – Третяк Володимир Віталійович, 1988 року народження. Ще одна сестра Федорчук (Третяк) Валентина Віталіївна 1994 року народження.

За словами Олександра Третяка його батьки працювали у швидкій, зараз на пенсії. Брат живе та працює в США. Має там «невеликий» бізнес.

Дружина – Третяк (Герман) Ольга Сергіївна, 1989 року народження. Родом з Володимирця. Працювала медичною сестрою у Рівненському обласному центрі службі крові. Останніх півтора роки має проблеми із суглобами, хворіє артритом, тому не працює, розповів  політик.

Подружжя має сина Данила 2012 року народження.

Тесть Олександра Третяка – Герман Сергій Йосипович, 1964 року народження. Один із засновників Рівненського обласного фонду «Відродження». Теща – Герман Людмила Михайлівна, 1967 року народження. Одна з керівників цього фонду. 

Дружина політика найстарша серед 14-ти дітей Германів. За словами Олександра Третяка, п'ятеро із них живуть та працюють в Німеччині.

Майно, транспорт

Олександр Третяк та його дружина нерухомістю не володіють.

Політик має у власності два авта: Mercedes-Benz Vito 111 CDI 2005 року та Volkswagen Passat СС 2009 року. Ціна такого Mercedes-Benz Vito, як у Олександра Третяка, на сайті auto.ria коливається від 6 з половиною до майже 14 тисяч доларів.

За словами помічника Олександра Третяка, це авто належить семінарії, а зареєстроване на ректора через «бюрократичні процедури».

Матір Третяка Надія Федорівна має у власності будинок 69,4 квадрати та ділянку 10 соток для будівництва в селі Липному. Третяк Віталій Феодосійович власник 15 соток землі у Боратині Волинської області, теж під будівництво.

Молодша сетра Олександра Третяка Валентина Федорчук має у власності ділянку площею 12 соток під будівництво у селі Рованці, Волинської області. Її чоловіку Руслану Федорчуку належить будинок площею 170 квадратних метрів у цьому ж селі. Ще у чоловіка є авто Ford Kuga 2012 року.

Чоловік старшої сестри Олександра Третяка Телепей Анатолій Васильович має будинок на 182 квадрати у селі Рованці під Луцьком. Ще у нього два авта: Mercedes-Benz 208 D 1996 року та Ford S-Max 2009 року.

Тесть та теща Олександра Третяка за даними майнового реєстру не мають нерухомості. Але брати та сестри дружини політика досить забезпечені. 

У Андрія Германа дві квартири у Рівному: 66,3 та 42,8 кв.м. Обидві оформлені за договором купівлі-продажу. Він, як і батьки, зазначений в засновниках РОБФ «Відродження».

Інна Герман володіє ділянкою 12 сотками для будівництва у Володимирці.

Володимир Герман має квартиру у Рівному площею 64,6 квадрати. Вона теж оформлена за договором купівлі.

Олександр Третяк розповів, що бізнесом родина дружини не володіє, а на квартири брати Ольги заробили самі. Вони підпрацьовували на будівництвах.

Сам політик з дружиною та сином живуть на вулиці Макарова у Рівному. За його словами квартира належить його старшій сестрі Тамарі, яку та отримала у спадок від тітки.

Ми запитали у Олександра Третяка також про його дохід. Адже на два авто, відпочинок з родиною за кордоном чи не щороку, останню модель iPhone у дружини, – напевно, потрібно добре заробляти.

Він не відповів, яку має зарплату. Сказав, що якщо стане міським головою, то покаже доходи в декларації.

Також каже, що iPhone його дружина виграла у акції від ТРЦ «Екватор», за кордоном був один раз в Альпах і один раз в Єгипті. На фейсбуку ми знайшли фото з відпочинку ймовірно не в Україні з 2020-го та 2018-го. За словами Олександра Третяка фото опубліковане у 2020-му архівне з поїздки у 2018-му на день народення сина. 

Зв'язки

На фейсбуку Олександра Третяка часто зустрічаються фото з депутатом Рівненської міської ради Олександром Чубаєм, екс-керівником Рівненської ОДА Олексієм Муляренком та колишнім головою Верховної Ради Олександром Турчиновим.

Олександр Чубай підтримував ходу за традиційні сімейні цінності, що відбулася у Рівному у 2018-му році, яку організовував зокрема і Олександр Третяк. Окрім цього, Чубай з дружиною реєстрували проект рішення проти реклами Хелловіну, з ідеєю якого виступав на сесії Третяк.

– Я маю в місті багато друзів. З Олександром Чубаєм і його дружиною ми також знайомі. В Рівному є багато людей, які розділяють традиційні цінності. Не скажу, що ми дуже добрі друзі. Ми просто друзі.

З Олексієм Муляренком Третяка пов'язує зокрема те, що коли перший був головою РОДА, другий організував під егідою адміністрації «Молитовні сніданки». Зараз за словами Олександра Третяка, його з Олексієм Муляренком нічого не пов'язує.

Муляренко очолював обласну адміністрацію за часів президентства Петра Порошенка і був членом Блоку Петра Порошенка «Солідарність». На місцевих виборах 2020-го балотується від партії «Сила і честь».

Щодо Турчинова, то Третяк з ним знайомий особисто з 2014-го року. Колишній голова Верховної Ради представник церкви Євангельських християн-баптистів, за словами Олександра Третяка. Каже, вітають одне одного зі святами.