Готувались співробітники Інституту агропромислового виробництва до свого ювілею ретельно. Це стає помітно відразу, коли потрапляєш на територію наукової установи: нові стенди, квітучі клумби, пофарбовані і затишно облаштовані кабінети і лабораторії, паркет, що ще пахне лаком...
Олена ДУДКЕВИЧ
Готувались співробітники Інституту агропромислового виробництва до свого ювілею ретельно. Це стає помітно відразу, коли потрапляєш на територію наукової установи: нові стенди, квітучі клумби, пофарбовані і затишно облаштовані кабінети і лабораторії, паркет, що ще пахне лаком.
Непросто було довести до ладу приміщення, яке понад десяток років не бачило ремонту. Довелось побувати в інституті напередодні свята, коли робота тут кипіла, наче у вулику. - Плануєте до ювілею закінчити? – засумнівавшись, запитала у директора Володимира Склянчука. - Думаю, справимось! Справились. І це ще більше додало святкового настрою і працівникам наукової установи, і гостям, що прибули на ювілей. На щастя, часи, коли інститут ледве животів і не міг дозволити собі не те що ремонту, а й впровадження ряду наукових розробок, на святі згадували як сумну сторінку минувшини. Протягом останніх трьох років інститут почав підніматись з колін. Кажуть, немала заслуга в цьому нинішнього керівника Володимира Склянчука. Недарма його роботу відзначила й президія Академії аграрних наук, яка нагородила кандидата сільськогосподарських наук Почесною грамотою. Такої ж відзнаки були удостоєні і старший науковий співробітник відділу насінництва і кормовиробництва Ольга Мороз, завідуючий відділом захисту рослин і масових аналізів Григорій Корнелюк, завлабораторією механізації цукрових буряків Людмила Сичук. Представник Академії Ігор Гриник вручив ще ряд нагород співробітникам інституту. Зокрема, завідуючий відділом рослинництва і селекції Анатолій Білітюк, вчений секретар інституту Світлана Долока, завідуючий відділом меліорації Іван Новосад були удостоєні нагрудної Почесної відзнаки Академії аграрних наук. Із вітальним словом виступили голова обласної ради Анатолій Грицюк, виконуючий обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації Віталій Заремба, начальник управління агропромислового розвитку Анатолій Аршулік. Анатолій Аполлонович взяв на себе приємну місію і вручив нагороди окремим співробітникам інституту від Міністерства аграрної політики. Трудової відзнаки “Знак пошани” були удостоєні заступник директора інституту по науковій роботі Віталій Пахольчук, старший науковий співробітник відділу механізації Володимир Попко. Почесними грамотами Міністерства відзначили завідуючу лабораторією рослинництва Олену Скуратівську та старшого наукового співробітника відділу тваринництва Віктора Карп’юка. Чимало теплих слів прозвучало на адресу колишнього директора інституту, який зробив чи не найбільше для його розквіту у свій час, а тепер живе і працює у Києві, Петра Теслюка. У фойє будинку культури гості мали можливість ознайомитись із експозицією книг, яку представив цей науковець. Протягом останніх п’ятнадцяти років він видав друком понад двадцять монографій. Його називають патріархом картоплі. Петро Теслюк був ідейним натхненником створення музею сільського господарства у Рокинях, заснування дендропарку. Тому й називають його колишні і теперішні співробітники інституту по-родинному “батьком”. Слова вітання щиро переплітались з піснями, які дарували винуватцям торжества директор будинку культури Лілія Пріма та її чоловік Петро, донька Ілона і онука Влада. Пісенну естафету підхопив славнозвісний народний колектив з Торчина “Колос”.