Розповіли, як деякі волинські нардепи пов'язані з Коломойським (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.94 € 31.90
Розповіли, як деякі волинські нардепи пов'язані з Коломойським (Відео)

В так званому офісі Коломойського свої приймальні мають двоє обранців від Волині - Ігор Палиця та Ірина Констанкевич.

Фото Схеми.

Розповіли, як деякі волинські нардепи пов'язані з Коломойським (Відео)

Низка народних депутатів зі «Слуги народу» та групи «Партія «За майбутн» отримали офіси під приймальні у бізнес-центрі, пов'язаному з олігархом Ігорем Коломойським

Про це повідомляють журналісти програми «Схеми: корупція в деталях»

«Слуги» Олександр Дубінський, Олександр Куницький, Ольга Василевська-Смаглюк, від групи «Партія «За майбутнє» Ігор Палиця, Ірина Констанкевич, Тарас Батенко і позафракційний Руслан Требушкін розмістили свої приймальні у Києві за адресою Володимирська, 12 – це бізнес-центр «Міленіум»», який належить компанії «Глобал Естейтс» з орбіти Коломойського. У цьому ж бізнес-центрі олігарх мав свій офіс.

Ольга Василевська-Смаглюк, яка вказала своїми приймальнями 9 офісів та 2 частини холу на 3 різних поверхах бізнес-центру, повідомила, що користується приміщеннями на підставі договору безоплатного користування – позички.

Ірина Констанкевич і Тарас Батенко, приймальні яких займають увесь 9-ий поверх «Міленіуму», надали дві ідентичні відповіді: що користуються приміщеннями на підставі цивільно-правового договору.

Ірина Констанкевич і Тарас Батенко, приймальні яких займають увесь 9-ий поверх «Міленіуму», надали дві ідентичні відповіді: що користуються приміщеннями на підставі цивільно-правового договору. Але не уточнили, чи сплачують гроші за оренду та скільки.

Ігор Палиця, який вказав приймальнею увесь 5 поверх, у декларації за 2019 рік зазначив, що майже 320 кв. м офісної площі отримав від фірми «Глобал Естейтс».

Руслан Требушкін також задекларував безоплатне користування офісом на 62 кв м, наданим фірмою-власницею бізнес-центру.

Олександр Куницький, який зареєстрував приймальні у 6 офісах 2 поверхів і в частині холу «Міленіуму» і Олександр Дубінський – із 13 офісами та частинами холу на 3 поверхах у бізнес-центрі – на запити не відповіли. Як і у компанії «Глобал Естейтс», яка безпосередньо здає парламентарям офіси в оренду.

«Такі дії народного депутата можуть трактуватися як порушення обмежень щодо отримання подарунку, – каже член Громадської ради при НАЗК Андрій Білецький. – Депутат, навіть якщо на безоплатній основі, набув в тимчасове користування офісну будівлю, яку інші пересічні громадяни України не можуть отримати за тими самими умовами. Можемо говорити про надання певних пільг або послуг за нижчою ринковою ціною. Такі дії можуть розглядатися як адміністративне правопорушення».

Щоб це встановити, НАЗК мало би розпочати перевірку – але нещодавнім рішенням Конституційного суду їх, серед іншого, позбавили таких повноважень.

Коломойський повідомив журналістам, що будівля бізнес-центру йому не належить і офісу там він вже не має. А на уточнення, як він може пояснити, що низка депутатів отримали безоплатно квадратні метри у «Міленіумі», відповів, що це «збіг».

Засновниками фірми-власниці бізнес-центру «Глобал Естейтс» є 4 офшорні компанії. Засновником однієї з них – «Палладіум Інтервест» – є кіпрська «Маріголд Траст Компані». Ця ж фірма тривалий час була власником акцій інших 4 кіпрських компаній, які є засновниками «Синтез Ойл». Фірма входить до неформальної групи компаній Одеської нафтоперевалки, яку у профільних ЗМІ пов'язують із групою «Приват».

Статус громадської приймальні депутата ускладнює проведення правоохоронцями потенційних обшуків та інших слідчих дій – для цього треба отримувати погодження особисто генерального прокурора, пояснюють журналісти.

Читайте також У новій Волинській облраді – «всі любі друзі». Репортаж із першої сесії.

Джерело: Газета по-українськи.