Курси НБУ $ 41.82 € 48.79
ЦІ ХВИЛЮЮЧІ І ЩЕМНІ ВИПУСКНІ ВЕЧОРИ

Волинь-нова

ЦІ ХВИЛЮЮЧІ І ЩЕМНІ ВИПУСКНІ ВЕЧОРИ

У Луцьку на цей раз прощалися школи і педагогічні колективи зі своїми випускниками, як правило, у чужих приміщеннях...

У Луцьку на цей раз прощалися школи і педагогічні колективи зі своїми випускниками, як правило, у чужих приміщеннях. Зокрема, в обласному академічному театрі ім. Т. Г. Шевченка, обласному театрі ляльок, Палаці учнівської молоді. Навіть графіки були складені на приміщення — одні виходили, інші заходили.


Анастасія ФІЛАТЕНКО



Як мені пояснили, не тому, що так хотіли керівники шкіл чи батьківські комітети, а тому, що більшість загальноосвітніх навчальних закладів не мають просторих актових залів. А, як відомо, на це свято приходять не лише випускники, а й цілі родини. Тож у таку спеку боялися виводити їх на вулицю, принаймні, на півтори години урочистості. Шкода, звичайно, що не в рідних стінах, де юнаки і дівчата провели одинадцять літ, проходила їхня остання шкільна урочистість. До речі, як і подальше свято.
У свій час Міністерство освіти і науки заборонило проводити шкільний бал після офіційної урочистості у школах. Зрозуміло, можливо десь були допущені порушення батьками чи навіть учнями. Особливо це, звичайно, стосується спиртних напоїв. Але хіба нині краще зробили? Ще задовго до випускного, наприклад у Луцьку, замовлені зали ресторанів, кафе. Директори шкіл, наскільки мені відомо, відмовляються від запрошень побувати там. Мовляв, повну відповідальність беруть на себе батьки.
Як розповіла одна з класних керівників, яка формально мала відповідати за своїх випускників, то був у неї чи не найважчий вечір. Бо батьки, по суті, самоусунулися від контролю, а вона мусила дивитися за юнаками і дівчатами, які часом почували себе вже надто дорослими і вільними від відповідальності. А о п’ятій годині ранку мала телефонувати до директора, аби доповісти йому, що все минулося і “ЧП” не трапилося. Не знаю як краще, але навіть самі випускники і їх окремі наставники схиляються до того, щоб все свято проходило все-таки у школі.
Луцька школа-ліцей № 9 проводжала цього року своїх 85 випускників. І урочистість відбувалася у Палаці учнівської молоді. Минулого року мали 88 випускників і одного срібного медаліста. Нині мають вісім медалістів і всі — золоті.
До речі, як повідомила заступник начальника Луцького міського управління освіти Мирослава Калинович, нині випускають 2095 юнаків і дівчат. З них 89 удостоєні золотої та 39 срібної медалей. Порівняно з минулим роком нинішній випуск на 151 учня менший. Менша кількість і медалей. Під час минулих випускних золотих медалей вручили 119, а срібних — 47. З 2246 випускників 78 відсотків стали студентами вищих навчальних закладів. Частина вступила до профтехучилищ, інших навчальних закладів. А от стосовно працевлаштування тих молодих лучан, які вже здобули вищу чи спеціальну освіту, хоч таких даних в управлінні немає, але тут справи, на жаль, значно гірші.
Директор школи-ліцею №9 Віктор Недужко привітав випускників, побажав їм щасливих життєвих доріг і висловив упевненість, що переважна більшість з них стане студентами, бо вчилися добре.
Першими виходять на сцену медалісти, яким директор вручив золоті медалі. Ведуча урочистості, заступник директора з виховної роботи Алла Медведєва для кожного з 85 випускників знайшла добре слово.
Для випускників співав лауреат вокальних фестивалів і конкурсів Вадим Сверида, вітали першокласники. Прощалися з школою, вчителями 85 випускників школи-ліцею № 9 під звуки вальсу.
Telegram Channel