Посмертній донорці, яка врятувала чотирьх людей, львівські лікарі влаштували коридор пошани (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.46 € 32.79
Посмертній донорці, яка врятувала чотирьх людей, львівські лікарі влаштували коридор пошани (Фото)

Під стінами в рядочок вишикувалися лікарі і медперсонал.

Фото Ірини ЗАСЛАВЕЦЬ/Facebook.

Посмертній донорці, яка врятувала чотирьх людей, львівські лікарі влаштували коридор пошани (Фото)

Наталя Миколишин, мама семінариста Любомира Миколишина, стала посмертним донором органів. Її серце, печінка та нирки продовжують жити у тілах чотирьох різних реципієнтів

Після констатації смерті мозку її мама, брат і син дали згоду на донорство. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Ірина Заславець, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У Львівській лікарні швидкої медичної допомоги провели відразу чотири пересадки органів – серця, двох нирок та печінки. Трансплантація печінки відбулася вперше на території Західної України.

«Під стінами в рядочок вишикувалися лікарі і медперсонал. Це коридор пошани, яким до операційної провозять ту, яка помираючи, рятує інших. Хвилина мовчання і скорботи, а ще – глибокої поваги. Це вчинок, який дає надію іншим», – написала Ірина Заславець.

Родичі ухвалили найважче в житті рішення – віддати органи найріднішої людини для порятунку інших.

Згорьованому синові донорки, описує Ірина Заславець, немає й двадцяти років. Він майбутній священник. Його мама померла від крововиливу в мозок. Їй було усього 47. Все життя її родина, а це медики, знали, що в голові жінки аневризма. Це «бомба» сповільненої дії, яка щомиті може вибухнути. І два дні тому це сталося.

За словами Ірини Заславець, попри всі спроби її врятувати, лікарі виявилися безсилими. І тоді родичі ухвалили найважче в житті рішення – віддати органи найріднішої людини для порятунку інших.

«Син затримався у лікарні, бо хотів почути, хто ті люди, котрих зараз рятує його мама. Це йому потрібно, щоб трішки втамувати біль. Лікар ділиться: їх аж четверо. Двоє ті, що житимуть із нирками мами, із Тернопільщини, чоловік і жінка – 47 і 35 років. Серце битиметься у грудях 45-річного одесита, а печінка врятує життя 39-річній мамі з Житомира. Хлопець плаче, але каже: так мало бути, так вирішив Бог. І просить лише потім сказати два слова, як усе минуло», – ділиться Ірина Заславець.

Нагадаємо, римо-католицький єпископ закликав жінок не робити аборти, а народжувати дітей і віддавати церкві.

«Наші органи після смерті більше не служать нам у небі, але вони можуть врятувати чиєсь життя на землі! Нехай цей приклад людської солідарності та християнського милосердя пані Наталі, мами нашого семінариста, стане для всіх нас поштовхом до поширення в українському суспільстві культури дарування органів. Це найвищий прояв любові, любові аж до кінця!» – зазначив отець-доктор Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії УГКЦ.