У національному заповіднику на Волині розповіли, як рахувати птахів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
У національному заповіднику на Волині розповіли, як рахувати птахів

Облік слід здійснювати протягом однієї години.

Фото зі сторінки Черемського природного заповідника у Facebook.

У національному заповіднику на Волині розповіли, як рахувати птахів

Спеціалісти Черемського природного заповідника, що на Маневиччині, розповіли, як правильно вести підрахунок пернатих

Великий зимовий облік є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі. Його іноді називають Різдвяним. Традиція обліковувати птахів народилася в 1900 році у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом 26 осіб вперше провели цей день разом з пташками, спостерігаючи за ними та вивчаючи їх, радіючи їхньому польоту та свободі. З цього часу обліковування птахів у Різдвяні дні поширилося на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських та деяких Тихоокеанських островів. Про це інформує Черемський природний заповідник.

Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов широку підтримку серед дітей і дорослих, забезпечуючи щорічно необхідними даними про зимуючих в Україні птахів. З року в рік кількість учасників Великого зимового обліку птахів в Україні зростає, що допомагає одержати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів Європи.

Традиційно Великий зимовий облік птахів проводять щороку в останні вихідні січня.

Великий зимовий облік знайшов широку підтримку серед дітей і дорослих, забезпечуючи щорічно необхідними даними про зимуючих в Україні птахів.

Де спостерігати за птахами? У дворі свого будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку – в межах населеного пункту, адже мета цього обліку – визначати кількість птахів і з’ясувати, які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.

Облік слід здійснювати протягом однієї години. Зазначайте види та рахуйте кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксуйте найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігали за цей проміжок часу (не враховуйте птахів, що пролітають).

Важливо знати, що не треба підраховувати всіх побачених птахів, оскільки деякі з них можуть повертатися до місця спостереження кілька разів протягом години. Якщо, наприклад, синиця велика 10 разів повертається за час, відведений для обліку, то це не означатиме, що в сад прилітали 10 синиць.

В яку пору дня потрібно проводити Великий зимовий облік птахів? Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня, є можливість побачити й нарахувати більше видів птахів.