В Криму вода у найбільшому водосховищі виявилася отруєною - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.82 € 31.89
В Криму вода у найбільшому водосховищі виявилася отруєною

Фото agronews.ua.

В Криму вода у найбільшому водосховищі виявилася отруєною

Мешканцям Салгирської долини перед вживанням води радять кілька днів відстоювати її у відкритій тарі й очищати за допомогою побутових фільтрів

Використання води із Сімферопольського водосховища — російська рулетка, оскільки її не можна пити через її забруднення. Про це повідомив кандидат хімічних наук, доцент кафедри загальної та фізичної хімії факультету біології та хімії «Кримського федерального університету» (КФУ) ім. Вернадського Костянтин Работягов. Про це повідомляють Крим.Реалії, пише agronews.ua.

Так, хімік пояснив, що річка Салгир, яка живить Сімферопольське водосховище, протікає від Ангарського перевалу та проходить через всі населені пункти Салгирскої долини.

Використання води із Сімферопольського водосховища — російська рулетка, оскільки її не можна пити через її забруднення.

«Неможливо контролювати обсяги скидів на цьому шляху. Понад те, деякі населені пункти не обладнані каналізацією, тому все це потрапляє в Салгир, а потім — у водосховище», — сказав Работягов.

Він також розповів, що в найбільш вигідному становищі перебувають мешканці прибережних районів Південного берега Криму, бо вони споживають джерельну воду з водозаборів, які розташовані у верхів’ях головної гряди Кримських гір. Така вода прозоріша та смачніша.

Експерт порадив мешканцям долини перед вживанням води кілька днів відстоювати її у відкритій тарі й очищати за допомогою побутових фільтрів. Він підкреслив, що це дасть змогу знизити обсяг суспензії та зменшити неприємний запах.