За смерть відомого волинського журналіста Юрія Яцюка нікого не покарають (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
За смерть відомого волинського журналіста Юрія Яцюка нікого не покарають (Відео)

Світла пам'ять!

Фото «Аверс».

За смерть відомого волинського журналіста Юрія Яцюка нікого не покарають (Відео)

Дружина загиблого планує оскаржувати постанову про закриття кримінального провадження

Закрили провадження щодо трагічної ДТП, у якій загинув волинський журналіст Юрій Яцюк. Натомість водія, який скоїв смертельний наїзд, не притягнули до жодної відповідальності. А вдові загиблого Ользі Яцюк навіть не повідомили про закриття провадження. В прокуратурі такі дії ніяк не коментують, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс», передають Волинські новини.

Відомого спортивного кореспондента та коментатора Юрія Яцюка не стало майже два роки тому, 8 березня 2019-го. Того злощасного вечора він повертався з похорону свого друга, теж журналіста Романа Флішаровського. Його на дорозі збила автівка. В аварії також постраждала жінка. Її вдалося врятувати, а от Юрій Яцюк загинув на місці ДТП.

На жаль, з абсолютно незрозумілих причин було прийнято рішення наглядовим прокурором за цим провадженням про проведення додаткової експертизи

Читайте також: Луцький мер отримуватиме надбавку до зарплати через доступ до державної таємниці.

У вечір аварії журналісти з’ясували, що водій, який скоїв наїзд, рухався зі швидкістю 60-80 км на годину, хоча допустима швидкість у населеному пункті становить 50 км.

Як зазначає дружина журналіста, водій також порушив рядність руху. Мовляв, якби їхав правильно, трагедії можна було б уникнути. Проте правоохоронці не спромоглися з’ясувати й озвучити обставини ДТП.

Ольга Яцюк розповідає, що експертизи домагалися з боєм. А коли експерти врешті дали своє заключення, то воно чомусь не влаштувало прокурора. Відтак він замовив повторну експертизу, яка цілком суперечить першому висновку.

«Перша експертиза була проведена абсолютно прозоро та об’єктивно. І давала повну оцінку і правову, і технічну діям потерпілих і водія, – зазначає адвокат Олексій Чайка. – На жаль, з абсолютно незрозумілих причин було прийнято рішення наглядовим прокурором за цим провадженням про проведення додаткової експертизи».

Читайте також: У волинському місті померли дві інфіковані коронавірусом жінки.

Додаткова експертиза кардинально відрізняється від попередньої. І найголовніше: з неї зникли деталі, які вказують на порушення водієм правил дорожнього руху. Відтак справу закрили, а водія не притягнули до жодної відповідальності.

Щоб отримати відповіді на свої запитання, дружина Юрія Яцюка пішла до прокуратури. Проте усіх причетних до справи прокурорів не виявилося на робочих місцях. На прийом до головного прокурора записатися не вдалося.

У прокуратурі знімальній групі «Аверса» пояснили, що такі обмеження діють в рамках карантину. Журналістам годину обіцяли уповноважити когось дати пояснення вдові загиблого, але марно.

Ольга Яцюк планує оскаржувати постанову про закриття кримінального провадження.