На Волині коронавірусом перехворіло вже 400 учнів і понад тисяча працівників шкіл - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
На Волині коронавірусом перехворіло вже 400 учнів і понад тисяча працівників шкіл

Коронавірус в школах Волині.

Фото лабораторного центру МОЗ.

На Волині коронавірусом перехворіло вже 400 учнів і понад тисяча працівників шкіл

Як не захворіти гострою респіраторною хворобою в школі

Із початку навчального року гострою респіраторною інфекцією COVID-19  перехворіло майже 400 учнів та понад 1 тисяча працівників шкіл.  На сьогодні продовжують хворіти 8 учнів та 30 педагогів. За останню добу зареєстровано 3 випадки захворювання серед дітей та 4 серед педагогів. На самоізоляції перебувало понад  51 тисяча школярів та  близько 7 тисяч вчителів. 

Нагадайте дітям про важливість частого миття рук, носіння маски у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу.

Після довгого карантину в школах розпочалось навчання.  Як зазначає Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання. Втім лікарі закликали не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Є чіткі прописані правила, коли нехтування протиепідемічними заходами можуть знову призвести до заборони відвідування шкіл. Перше правило, пов’язане з коронавірусною хворобою – якщо на самоізоляції перебуватимуть більше половини учнів або персоналу навчальний заклад може бути зачиненно для відвідування.

Друге правило стосується перевищення епідемічного порогу на грип та грипоподібні захворювання.

«Початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищенні епідпорогу в окремих регіонах по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи», – нагадують медики.

Станом на сьогодні, показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, що на 31,45% менше епідемічного порогу, розрахованого для України. В області інтенсивний показник захворюваності становить 359 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 8%) та нижчий від епідемічного порогу на 37%. 

 Медики дали кілька порад, як попередити зараження грипом:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Читати такожУ волинському місті померли дві інфіковані коронавірусом жінки

Джерело: Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України