
Нічого собі!
Як зимується лебедям на волинському озері Люб'язь (Фото)
Допомагати птахам треба вкрай обережно, аби не нашкодити...
Лебеді вже декілька зим поспіль зимують на озері Люб'язь, розповідає НПП «Прип'ять-Стохід».
Вони добре переносять холод і можуть довго сидіти нерухомо. Птахові не потрібно переступати з лапи на лапу, крокувати і грітися, як люди на зупинках. Якщо птах сидить на льоду або на березі, підібгавши під себе лапи – він просто економить енергію.
Ці птахи не мерзнуть навіть в сильні морози. Для них головне наявність відкритого водного плеса. Якщо ви бачите лебедів на кризі поруч з відкритою водою - їх рятувати не потрібно.
Ці птахи не мерзнуть навіть в сильні морози. Для них головне наявність відкритого водного плеса. Якщо ви бачите лебедів на кризі поруч з відкритою водою - їх рятувати не потрібно.
В ідеалі лебедів краще взагалі не годувати!
Але якщо вже годувати, то робити це треба так, щоб не нашкодити птахам.
Лебедів категорично не можна годувати чорним хлібом! Він викликає бродіння в шлунку і, як наслідок, розлад шлунково-кишкового тракту, ослаблення, хворобу. Білий хліб допустимо при відсутності іншого корму, але вкрай обмеженій кількості!
Лебедів категорично не можна годувати пліснявим або кислим хлібом! Для птахів, як і для людей, зіпсований продукт смертельно небезпечний.
В холоди лебедів можна підгодовувати сирими або злегка відвареними нашаткованими овочами: капустою, морквою, картоплею, а також запареним рисом або пшеничною крупою. Однак в сильний мороз вся ця їжа примерзає до льоду. У цьому випадку в якості корму підходить зернова суміш з пшениці, вівса і ячменю або спеціальний комбікорм для птахів, який не містить солі.
Важливо пам’ятати! Травна система лебедя влаштована так, що він повинен обов’язково запивати їжу. Тому корм слід кидати у воду або на берег прямо біля води. В крайньому випадку – на лід.

Читайте також: На Рівненщині замерзла водойма, де зимують лебеді (Фото).
