На Рівненщині надійшло дві скарги щодо порушення мовного закону - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.46 € 32.79
На Рівненщині надійшло дві скарги щодо порушення мовного закону

Українці не дуже активно скаржаться на порушення мовного законодавства.

Фото DW.

На Рівненщині надійшло дві скарги щодо порушення мовного закону

З 16 січня по 11 лютого 2021 року до офісу Уповноваженого із захисту державної мови звернулося 605 громадян з різних куточків України

Найбільше звернень та скарг продовжує надходити із Києва та Київської області (276).

Про це повідомляє омбудсмен Тарас Кремінь.

У східних, південних та західних областей України - незначна кількість можливих порушень (наприклад, Луганська область – 7, Миколаївська – 6, Донецька – 4, Тернопільська – 4, Херсонська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька по 2 звернення), зазначив він.

Найбільше звернень та скарг продовжує надходити із Києва та Київської області (276).

Переважна більшість (281) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет магазинів. 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав, перешкоди та обмеження у користуванні державною мовою у сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами.

Також продовжує надходити інформація щодо використання недержавної мови деякими депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, а також щодо можливих порушень мовного законодавства у сфері освіти.

Читайте також «Немає за що знімати премію», – Луцький міський голова про роботу комунальників у негоду​.

Нагадаємо, що відповідно до статті 49 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» завданням Уповноваженого є захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.