Бібліотеку «Гомера Гуцульщини» повернули з Німеччини до України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Бібліотеку «Гомера Гуцульщини» повернули з Німеччини до України

Експозицію можна буде переглянути до 21 лютого.

Фото chytomo.com.

Бібліотеку «Гомера Гуцульщини» повернули з Німеччини до України

Колекція книжок Станіслава Вінценза налічує майже 1 тисячу раритетних видань

У Львівському історичному музеї відкрилася виставка книжок з приватної бібліотеки письменника, філософа та перекладача, Станіслава Вінценза, якого називають «Гомером Гуцульщини». Колекція налічує майже 1000 раритетних видань, пише «Читомо».

Книгозбірню Станіслава Вінценза з унікальними виданнями Гомера, Данте, Шекспіра, Платона, вдалося придбати у Німеччині завдяки ініціатору виставки, народному депутатові Миколі Княжицькому. Колекція має примірники з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника, серед яких Єжи Ґедройць, Чеслав Мілош, Юзеф Чапський, Ґустав Герлінґ-Ґрудзінський та багато інших відомих імен.

Колекція має примірники з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника, серед яких Єжи Ґедройць, Чеслав Мілош, Юзеф Чапський, Ґустав Герлінґ-Ґрудзінський та багато інших відомих імен.

«Вінценз повернеться не просто у Львів — він повернеться у центр міста, тому що на його бібліотеку зможуть подивитися люди прямо на площі Ринок, зайшовши в Італійський дворик у будинку Корнякта, піднявшись на другий поверх у прекрасний величний зал, з вікон якого видно серце міста Лева», – зазначив Княжицький.

Наразі у відреставрованій залі Львівського історичного музею розмістили частину бібліотеки та виставку світлин про життя Вінценза, звичаї і культуру гуцулів. Організували експозицію куратори Влодко Костирко та Павло Гудімов. Її можна буде переглянути до 21 лютого.

«Визначні письменники підписували книги, даруючи їх Станіславу Вінцензу або його дружині Ірені. Це цілий світ, в якому жили ці люди. І ми вирішили, що допоки ми не маємо дослідницького центру, це має бути доступно, і після виставки передаємо бібліотеку Українському католицькому університету», – сказав ініціатор виставки.